kw. 4, 2016
3231 Wyświetleń
4 1

Jak PR robi sobie PR za 500 zł na (prawie) każde dziecko

Napisany przez

500 zł jest głupie (bo lepiej, żeby państwo zmniejszało obciążenia obywateli i dbało o nich, niż rozdawało gotówkę), nie jest na każde dziecko (inaczej niż PiS obiecywał) i dzieli dzieci oraz rodziców na pierwszy i drugi sort. Jednak już nikt tego rozdawnictwa w tym głupim kraju nie uwali i państwo przez lata będzie tę dotację za płodność wybranym wypłacało, bo żadna partia nie odważy się raz danej kasy zabrać.

Mnie zainteresowała lokalna ciekawostka, czyli wykorzystanie rządowego programu promowanego jako sukces rządu nazywanego rządem Beaty Szydło (alter ego Jarosława Mściwego I), do autopromocji lokalnych samorządowców.

Na początek obejrzyjcie sobie ten filmik TV Ratusz (TUTAJ dowiecie się więcej o tej nowej stacji i jej ofercie)

Idealny przykład samorządowej propagandówki. Akurat gdy TV Ratusz robiła „poradnik” dla mieszkańców miasta, który powinien dotyczyć tego, jak skorzystać z kasy na (prawie) każde dziecko, po biurowcu łazili sobie prezydent Piotr Roman, jego zastępca Kornel Filipowicz oraz szef MOPS, Tadeusz Kupczak.

Dzięki temu ostatniemu możemy się na przykład dowiedzieć tego, gdzie jest parter biurowca Urzędu Miasta.

Oczywiście zasady wnioskowania o pieniądze mógłby wyjaśnić jakiś kompetentny urzędnik, który będzie zajmował się wnioskami mieszkańców (budując przy tym zaufanie mieszkańców) i będzie spotykał się z nimi przy załatwianiu spraw, ale po co? Jeszcze posłużyłby się poprawną polszczyzną i blask kaleczących język ojczysty luminarzy naszego samorządu mógłby wyblaknąć…

Zauważcie, że w całym materiale nie ma słowa o tym, że to program rządowy. Oczywiście mnie pozytywna propaganda tego rządu zupełnie nie interesuje, ale były działacz PiS, obecnie występujący jako Bezpartyjny Samorządowiec Piotr Roman, mógłby o kolegach z partii nie zapominać.

To jednak nie przypadek a celowe działanie. Bo brak informacji o programie rządowym i lans lokalnego samorządowca przy okazji pięciu stówek ma miejsce także na ulotkach promujących program w Bolesławcu. Pan prezydent nawet wystosował do mieszkańców list z tej okazji. Siłą rzeczy narzuca się interpretacja, w której to on jest ojcem pomysłu i rozdawania kasy.

Oczywiście ulotka programu 500+ mogłaby witać czytelnika miłym bobaskiem, który cieszy się z tego, że mama ma na nowego pampersa, ale u nas bobas nie przejdzie. A że nie odszukano w Ratuszu fotki prezydenta z okresu niemowlęcego, to ulotka wygląda tak:

500

Dostaniecie 500 zł, bo pan prezydent „zobowiązał” podległe mu instytucje i „rozpoczyna akcję wypłaty pieniędzy”. Na drugiej stronie ulotki oczywiście też ani słowa o tym, że to program rządowy. Nie ma nic na ten temat również na odpowiedniej stronie MOPS.

A w tym czasie bolesławiecki PiS, zamiast dyskontować „sukces” swojego rządu (bo przecież nie mojego) i spijać śmietankę z populizmu swojej partii, zajmuje się lokalizacją tablicy smoleńskiej.

Kategorie:
dymki · Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Jak PR robi sobie PR za 500 zł na (prawie) każde dziecko

 • Tak tak wg naszego regionalnego redaktora lepsze od „rozdawnictwa” jest nic nie robienie albo budowa orlików . Otóż te 500 zł na dziecko należy traktować jak zwrot podatku.Lepiej jak wyda te pieniądze potrzebująca matka niż urzędas (podstawy ekonomii) o Miltonie juz nie wspomnę . Idąc dalej tym tokiem rozumowania (rozdawnictwem) wg powyższego państwo nie powinno zmniejszać podatków ( rozdaje pieniądze)????Są to argumenty nie trafione. Jak się zamknie wszystko w tym samym budżecie to będzie więcej korzyści niż strat- to jest warunek

  daniel 08/04/2016 18:17 Odpowiedz
  • ech nietrafione

   daniel 08/04/2016 18:23 Odpowiedz
 • wpolityce_pl/polityka/287991-500-w-boleslawcu-czyli-wielka-kampania-promocyjna-prezydenta-miasta
  To Pan czy ktoś „podebrał” temat bez podania źródła?

  andrzej 07/04/2016 23:15 Odpowiedz
  • Na pewno ja, całe życie zżynam z propagandówek PiS : )

   Bernard Łętowski 08/04/2016 06:42 Odpowiedz
   • Jeszcze raz- To Pan wysłał ten tekst do tego serwisu czy ktoś inny „podebrał” temat, bez podania pierwotnego źródła swojej wiedzy?
    Więcej wiary w dobre intencje komentujących.

    andrzej 08/04/2016 08:50 Odpowiedz
    • Nie wysyłałem żadnego linki. Przecież ta propagandówka wpolityce cytuje list jakiegoś czytelnika. Na pewno nie mój, bo ich czytelnikiem na szczęście nie jestem : )

     Bernard Łętowski 08/04/2016 14:18 Odpowiedz
 • Jest głupie…W tym głupim kraju… W wieku państwach takie programy istnieją i nie są głupie. U nas wszystko jest głupie, niezależnie czy to z prawej czy z lewej. Owszem program ten ma wady. Jednak przyjmując, że państwo nie ulży w inny sposób obywatelom bo mówi się o dużych obciążeniach podatkowych od lat, to jeszcze się podnosi podarki. Chyba, że nie którzy zapomnieli jak to nam PO podniosło Vat na chwilę, a chwila trwa nadal. Może za dużo polityki i politykowania. Wciąż się spieramy o sprawy ideologiczne i ideologicznie pochodzimy do gospodarki i demografii. Oto Polska właśnie.

  pawelskiersinis.pl 05/04/2016 02:57 Odpowiedz
 • Tak swoją drogą to miejskie wideo pokazujące panów rządzących i to jak nie używać poziomicy w statywie do kamery ma już 59 obejrzeń przez 5 dni. Widzowie głosują oczami.

  Bernard Łętowski 04/04/2016 23:06 Odpowiedz
 • Wizyta Ujazdowskiego – Roman, tablica smoleńska – Roman, 500+ Roman… Czy jest jeszcze PiS w Bolesławcu?

  Widz 04/04/2016 18:13 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish