wrz 21, 2016
1588 Wyświetleń
3 1

Glinoludy w Trewirze

Napisany przez

To już czwarty projekt realizowany przez Annę Bulandę-Pantalacci i Papę Glinoluda Bogdana Nowaka. Tym razem Bogdan Nowak gościł w Trewirze, gdzie prowadził warsztaty z ekspresji ciała ze studentami z uczelni artystycznych z całej Europy.

p-11

 Gliniada to nie tylko parady Glinoludów w wielu miastach Polski i świata ale także tego typu warsztaty i przedsięwzięcia artystyczne – mówi Bogdan Nowak. – Kilkudniowa praca z bardzo kreatywnymi artystami i studentami dużo mi dała. Współpracowaliśmy ponad ponad podziałami narodowymi, bo ich nie było. Wszyscy staliśmy się jedną wielką rodziną. Jestem wdzięczny Ani, że zaprasza Gliniadę do swoich twórczych projektów i za każdym razem staram się wzbogacić je tym, co umiem. 

p-51

Podsumowaniem warsztatów był krótki spektakl przed Porta Nigra, zachowaną z czasów rzymskich bramą w Trewirze. Glinolidy były elementem pokazu mappingu na Porta Nigra. Fragmenty tego pokazu możecie obejrzeć na wideo.

p-127

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

Kategorie:
news · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Glinoludy w Trewirze

  • Raczej na „Triumf woli” , ulubiona estetyka tej opcji politycznej przypomina mi wzorce rodem z Leni Riefenstahl

    Tomasz Moore 21/09/2016 21:31 Odpowiedz
  • … w sumie to podziwiam panią dyrektor Lijewską i pana prezydenta Romana… Nowaka i Glinoludów chcą i w Berlinie i we Wrocławiu, Trewirze… Oni natomiast, wiedzą swoje – nie chcą iść w tłumie unijnego mainstreamu, trwają przy swoich gustach, poczuciu estetyki i rozumieniu sztuki… jeszcze by zmienili Nowakowi nazwę parady np. na Triumf dobrej zmiany!

    cemoi07 21/09/2016 19:34 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish