bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

II Miejsce w Turnieju Taekwondo w Bogatyni

W sobotę 1 października odbył się turniej Taekwondo Olimpijskiego Bogatynia Cup. W zawodach  wzięło udział blisko 150 adeptów Taekwondo z województwa dolnośląskiego i jeden klub z wielkopolski.

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach – dwuboju technicznym oraz walkach gdzie  zawodnicy LMKS Gladius wywalczyli łącznie 10 medali w tym 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Natomiast Młodzicy, Kadeci  i Juniorzy rywalizowali  wyłącznie w konkurencji walk z użyciem EBP ( elektronicznego systemu rejestracji punktów –identycznego jak podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio) . W kategoriach Młodzika, Kadeta i Juniora Taekwondocy z Gladiusa wywalczyli podobnie jak ich młodsi koledzy 10 medali w swoich kategoriach wagowych – 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy.  Dzięki takiemu dorobkowi medalowemu LMKS Gladius uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju w Bogatyni.

Turniej w Bogatyni był pierwszym startem Bolesławian w nadchodzącym sezonie startowym .
Już dziś zapraszamy na treningi Taekwondo w szkole podstawowej nr 4 , Ul. M.Brody 12 w poniedziałki , środy i piątki od godz 16.30, oraz na fan page klubu www.fb.com/taekwondo.boleslawiec