Lis 6, 2016
1788 Wyświetleń
2 0

“Kitty” i “Planeta B” zgarniają nagrody – bolesławieckie spektakle docenione

Napisany przez

Adam Woronowicz, Przemysław Buksiński i Maciej Łagodziński czyli Rada Artystyczna VI Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych w Piotrkowie Trybunalskim przyznała bolesławieckiemu teatrowi “Z jednej Gliny” pierwszą nagrodę za spektakl “Kitty” (równorzędnie z innym zespołem). W kategorii dorosłych bolesławiecka grupa “Teatr Formalina” zdobył spektaklem “Planeta B” (zdjęcie ze spektaklu powyżej)  nagrodę drugą. Obie grupy działają przy Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu a prowadzi je i jest reżyserką obu spektakli Aneta Ćwieluch. Otrzymała ona w Piotrkowie jedyne przyznane wyróżnienie instruktorskie jury.

Spektakl “Kitty” właściwie od dnia premiery zgarnia nagrody na przeglądach i festiwalach w całym kraju. Dwa tygodnie temu jury Festiwalu OFMAT 2016 w Krakowie postanowiło wyróżnić bolesławiecki spektakl. Sztuka zdobyła również pierwsze miejsce w 34. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2016r. organizowanych w Centrum Kultury Młodych w Łodzi a reżyser otrzymała także wyróżnienie instruktorskie i prywatną nagrodę przewodniczącej łódzkiego jury. Wskutek tego sukcesu teatr „Z jednej gliny” zagrał swój spektaklu w kwietniu w Szkole Filmowej w Łodzi.  Spektakl zdobył też drugie miejsce  na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop w Świdniku. Wśród wyróżnień dla spektaklu jest też II Nagroda na Festiwalu Teatrrrałki w Jeleniej Górze. „Kitty” została również  została laureatem łódzkiej „Dziatwy”.

„Kitty” to przejmująca powieść o dziecku, które z dnia na dzień znajduje się w innej rzeczywistości, w innych realiach. Świat dziecka jednak się nie zmienia a dostosowuje się do sytuacji. Zostają zabawy (dostosowane do warunków) ale pojawia się też strach i obawa o jutro. Tekst oparty jest m.in na dzienniku Anne Frank.

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Namiot

W latach 80-tych, wraz z nadejściem wakacji i ciepłego lata, polskie trawniki na każdym blokowisku […]

Zamknij