Lis 25, 2016
1016 Wyświetleń
2 0

Grzegorz Kasdepke w Bibliotece

Napisany przez

Będzie to pierwsze, choć w rzeczywistości trzecie, ale za to wyjątkowe spotkanie, w którym będą mieli możliwość uczestnictwa, ze względu na popołudniową porę, wszyscy wielbiciele twórczości pisarza, a jest ich naprawdę nie mało. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Będą oczywiście książki i okazja do zdobycia autografu. A Mikołaj i Święta tuż, tuż … warto pomyśleć o atrakcyjnym i mądrym prezencie.

Grzegorz Kasdepke to najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. “Kacperiada…”  czy  “Horror, czyli skąd się biorą dzieci”). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała “Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Pisarz w listopadzie tego roku obchodził 15-lecie debiutu książkowego i zarazem 15 urodziny Kacperiady.

Tagi: Grzegorz Kasdepke, spotkanie autorskie, Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu, Bolesławiec, 2016

Kategorie:
polecamy
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  I Ty możesz uratować komuś życie….

  O tym, że w naszym kraju służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia, wie większość z […]

  Zamknij