gru 20, 2016
4551 Wyświetleń
4 5

Czy mogę przeprosić?

Napisany przez

Jakiś czas temu, po kolejnym odcinku serialu z Trybunałem Konstytucyjnym zadzwonił do mnie serdeczny kolega z którym dzwonimy do siebie tak gdzieś raz na pół roku a widzimy się jeszcze rzadziej.  Dzwoni co najmniej poirytowany i mówi tak:

– Bernard, jesteś jedyną osobą z pośród moich znajomych, którą szanuję i która głosowała na PiS. Czy po tym co się dzieje możesz mnie przeprosić?
– Przepraszam Cię – powiedziałem. – Co rano budzę się z lekkim kacem i jest mi zwyczajnie głupio a jeśli to Cię pocieszy, to rozmaici moi znajomi drą ze mnie łacha i raczej mają rację.

Serdeczny kolega chyba nie oczekiwał tak uległej postawy z mojej strony ale wydawał się zadowolony z przeprosin. Zwróciłem mu jednak uwagę na jeden drobiazg:

– Wiesz stary, to nie jest tak, że ja jestem jedyną osobą spośród Twoich znajomych, która głosowała na PiS, ja jestem jedyną osobą z tego grona, który się do tego przyznała.
– No fakt – skwitował serdeczny kolega.

O motywach swojego głosowania napisałem TUTAJ i nie będę się powtarzał. Naiwny jestem i tyle.

Przepraszam.

 

Ilustracja: Vojtekus

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Czy mogę przeprosić?

 • Beniu a Ty te 500+ bierzesz , że już po otrzymaniu- zachowujesz sie jak Judasz -jaki to PIS beee?

  daniel 26/12/2016 15:24 Odpowiedz
  • Nie, nie biorę, ale funduję innym.

   Sugerujesz, że jak ktoś bierze to nie ma prawa krytykować PiSu? To nie PiS funduje 500+, tylko podatnicy. A, że ta premia za płodność jest głupia, to inna sprawa : )

   Bernard Łętowski 27/12/2016 09:23 Odpowiedz
   • NIe nie fundujesz innym. To nie jest tak ,żeosoba która pobiera 500+ nie płaci podatków . Każdy kto wyda 1000 zł PLN miesięcznie na produkty zakupione w Polsce po 96 roku płaci przynajmniej 58% podatku na państwo (wyliczenia centrum Adama&Smitha ) (max.83%)co stanowi 580złPLN miesięcznie od 1 tyś. Czyli krótko można powiedzieć ,że to zwrot podatku. Tak tak to taki „pakiet 2000” Kołodki- nic innego .Poza tym Benek, aż takich podatków nie płacisz, mimo tego, że płacisz akcyzę od papierosów ,które palisz.

    daniel 28/12/2016 22:58 Odpowiedz
    • Ale możemy przyjąć, że ludzie dostający 500+ dostają je m.in. dzięki opodatkowaniu tych, którzy tych dotacji nie dostają.

     Bernard Łętowski 29/12/2016 07:51 Odpowiedz
 • OBCIĘŁO mi komentarz?!
  O tempora! O mores! Nie wiedziałem, że jest aż tak źle, ale skoro sam zacząłem, to jeszcze raz próbuję bez większej nadziei ;-) Poziom zanurzenia w matrixie jest taki, że ręce i nogi opadają. Nie wiem, co czytasz, co oglądasz, ale ja ciągle konfrontuję swoją wiedzę ze szczujnią i widzę tu całe długie, wierne cytaty. A może to już tylko własny matrix w głowie?
  Na całość życia mi nie wystarczy, więc tylko punktowo i pobieżnie.
  1. „Piotrowicz z PO”
  Piotrowicz był prokuratorem za komuny. Żeby być prokuratorem w komunie musiało się należeć do PZPR. Ale on był SZEREGOWYM członkiem w przeciwieństwie do Uosobienia Konstytucji Rzeplińskiego, który był sekretarzem. Nie wspominając o sekretarzu KC czyli jednym z SZEFÓW mafii. Jako prokurator napisał 1 akt oskarżenia przeciw opozycjoniście. Tenże po procesie, w którym go UNIEWINNIONO sam stwierdził, że „była to raczej mowa obrończa”. Teraz stracił pamięć i w przeciwieństwie do swoich kumpli upiera się, że to Piotrowicz go oskarżał (a oskarżał go prokurator wojskowy, który odczytał mowę napisaną przez Piotrowicza). I to koniec win – 1 akt oskarżenia, wyrok uniewinniający i za karę wywalono go z Prokuratury Okręgowej! To dopiero ZBRODZIEŃ w szeregach PiS!. Szczujnia (i lemingi za nią) zrobiła z Piotrowicza stalinowskiego seryjnego sadystycznego mordercę!
  2. Dlaczego przepraszać za „proces Prezydenta”? To było jedno z najważniejszych wydarzeń w historii „wolnej” (cudzysłów nieprzypadkowy) Polski!
  Bredzisław Komoruski tak był ciekaw co jest na niego w „papierach” Komisji likwidacyjnej WSI, że knuł z dwoma pułkownikami WSI jak zdobyć Aneks (oczywiście można było wyłącznie nielegalnie!). Mało! Przyznał, że wiedział, że jeden z nich jest podejrzewany o szpiegowanie dla Rosji! Wykombinowali, że oskarżą dziennikarza śledczego Sumlińskiego (za to że węszył wokół licznych ciemnych sprawek Komoruskiego) i członka Komisji Weryfikacyjnej o „handel Aneksem”. Niestety, okazało się, że gość przestrzegał prawa i rewizja NIE znalazła u niego kopii Aneksu! Pozostało nękać niekończącymi się procesami Sumlińskiego i jego rodzinę, aby popełnił samobójstwo (zresztą w końcu targnął się nieskutecznie) i zabrał tajemnicę do grobu. Też się nie udało i po latach i wielu procesach doszło do procesu przeciw pułkownikom (Komoruski jako prezydent mógł być tylko świadkiem). W przeddzień zeznań jeden pułkownik taktownie „umarł”, a „szpieg” (?) dostał „pakę” za tę sprawię (szpiegostwo czeka w kolejce). Bredzisław pogubił się i bredził (jak to w zwyczaju) – niczego nie pamiętał, nie potrafił wyjaśnić sprzeczności w swoich zeznaniach. Jak to w „wolnej Polsce” w „niezawisłym sądzie” „wolne media” dostały zgodę w ilości ograniczonej na transmisję tego epokowego wydarzenia. Przybyły i …. nikt z ludu nie usłyszał nawet jednego słowa z tego procesu! Wysil wyobraźnię – w wolnym świecie urzędujący prezydent zeznaje w sprawie karnej. Media miesiącami analizowałyby każdy przecinek… A dodać trzeba, że świadkami byli ministrowie, poprzedni i obecny szef ABW… Tłumy VIPÓW. I cicho-sza „wolne media”
  A no i oczywiście zamknięcie Komoruskiego, to byłaby „zemsta zaślepionego nienawiścią PiSu „ ;-)

  3.”media pisowskie”, „filmik pokazuje mechanizm” .. Czego?!
  Czyszczenia mediów ze wszystkiego co nie jest agenturą i służalczą wobec matriksu miernotą! Wszystkie te „pisowskie media” dopiero za „demokracji PO” powstały z ludzi wyrzuconych ze szczujni.
  Gdyby sami z własnych grosików nie utworzyli sobie miejsc pracy mozolnie przebijając się od 0, bez reklam zastrzeżonych dla szczujni, byliby bezrobotni! A byli zwalczani całą mocą aparatu skarbowego, wymiaru (nie)sprawiedliwości, wszechobecnej agentury i całego matrixa. Teraz wszystkich wywalonych aparatczyków propagandy szczujnia przyjmie! Taka jest różnica!

  Gdybym to ja nie słyszał o „aferze marszałkowej” (Komoruski jak montował był jeszcze Marszałkiem), z dużo większą wstrzemięźliwością wyrokowałbym kto dziennikarzem jest, a kto nie.
  Gdyby ci wszyscy tak przez Ciebie uwielbiani byli Dziennikarzami, nie dowiadywałbyś się takich rzeczy ode mnie! To tylko m a r n i funkcjonariusze goebbelsowego aparatu!
  To nie jest bezmyślne rozpieprzanie mediów – Trujka (nie poprawiać!) to znakomity przykład skutecznego prania mózgów inteligencji. Funkcjonariuszy nie ma kim zastąpić – warsztatu człowiek uczy się latami. Stąd faktycznie niektórzy naturszczycy wypadają bardzo blado na tle, nieraz już trzeciego pokolenia doświadczonych agentów bolszewickiego aparatu propagandy.
  Wiesz np., że Bartosz Węglarczyk to wnuk osławionego płk. Światło, którego GRU podrzuciło Wolnej Europie, a Tomasz Wróblewski to wnuk nie mniej osławionego pułkownika UB Anatola Fejgina. To już tylko potomkowie UBeków mają zdoności?! Początkujący nie mogą równać się kolejnym pokoleniem pierwszorzędnych fachowców od prania mózgów.
  4. „zaślepienie zemstą”.
  Porównaj sobie dowolną demonstrację pisiorów za PO i dowolną demonstrację „obrońców demokracji” – hasła na transparentach, wznoszone okrzyki. Jeśli przyjrzysz się dokładnie, jest szansa, że zauważysz różnicę w poziomie agresji i gorącej nienawiści. Widać to wszędzie – nawet na tym portalu! Życzenie śmierci i zaciekła nienawiść zwłaszcza wobec Kaczyńskiego jest normą, epitety przerażające! Tak się dziwnie dla Ciebie składa, że to „pisiora” Rosiaka zamordował szczuty POwiec. Dlaczego nie ODWROTNIE?! Jak to się ma do „Donald, matole”, za które karano sądownie „za czasów wolności” ?!
  Patrz jak „demokraci” traktowali wszelkie marsze opozycji, a jak teraz „zapiekli z nienawiści pis owcy” traktują marsze opozycji?! Tu wymaga komentarza hasło „precz z komuną”. PZPRowscy funkcjonariusze: Danuta Huebner – wnuczka i córka UB, sekretarz KC PZPR święcicki, syn generała SB Cimoszewicz, Zwiewka czytający w mundurze DTV, szumny pogrzeb z honorami i mową Prezydenta – ostatniego sowieckiego namiestnika na Polskę –I Sekretarza BP KC PZPR, szef WSI osobiście zatroskany pod sejmem o „wolne media”, płk Mazguła wśród sygnatariuszy „w obronie demokracji….
  Jak odrzucimy te wszystkie przymiotniki i epitety, nie zostanie NIC na PiS! To tylko czyste gołosłowie wypranych mózgów. Ja mam wręcz pretensję, że PiS mając Sprawiedliwość w nazwie nie zamknął jeszcze tych wszystkich aferzystów i zuchwałych złodziei! To nie zemsta, to najwyższy czas na PRAWO i Sprawiedliwość dla przestępców! Z drugiej strony rozumiem – bo KIM ma to zrobić ?!! Posłuchaj sobie zeznań prokuratorów i sędziów na Komisji ds. Amber Gold! To wyłącznie ich ciężką pracą słup przed 30-tką kilkakrotnie karany mógł naciągnąć tłumy ludzi na prawie pół miliarda na oczach całego „wymiaru sprawiedliwości”

  Za „demokracji” było STO RAZY gorzej i byliście slepi, a Wy teraz tysiąckrotnie powiększacie źdźbło w oku bliźniego!
  To szczujnia przewróciła Wam mózgi na lewą stronę! Znacie tylko matrix, nie macie kontaktu z REALem.
  TK (to dopiero skandal!!!) i inne doniosłe kwestie odpuszczę na inną okazję!
  Ręce opadają, powtórzę..

  Kostas 21/12/2016 13:02 Odpowiedz
  • Kostas, dziękuję za ten wpis. Same fakty, bez emocji dla logicznie myślących. W imię prawdy powinien się Pan dzielić taką wiedza z szerszym gronem w osobnym wpisie. Bardzo Pana i nie tylko ja proszę. Z taką wiedzą pańskim obowiązkiem (pardon za śmiałość) jest otwieranie ludziom oczu.
   Panie Bernardzie, czy aby zachować pewien pluralizm pan Kostas mógłby zrobić z tego osobny wpis na bobrzanach?

   queen 21/12/2016 15:31 Odpowiedz
   • Kostas jest w gronie autorów na bobrzanach i ma pełne prawo do wypisywania tutaj swoich wniosków na temat rzeczywistości. Nie tylko w komentarzach : )))

    Bernard Łętowski 21/12/2016 18:41 Odpowiedz
   • Dziękuję za dobre słowo :-)
    Poświęcałem kiedyś sporo czasu na donkiszoterię, która miała otwierać ludziom oczy na prawdziwy – pozamatrixowy świat. Jednak nie odniosłem wrażenia, że ludzie tego chcą, spotkała mnie niemal wyłącznie fala hejtu.
    Jest tyle wspaniałych, pięknych spraw, jest rodzina, wspaniałe książki, teraz zbliża się Wigilia i Boże Narodzenie… I gdyby nie choroba, to pewnie nie znalazłbym czasu na wyskrobanie pod wpływem gwałtownego wzrostu ciśnienia ;-) tych paru chaotycznych, nieskładnych, wypełnionych błędami myśli. Nie znoszę niechlujstwa i za te babole serdecznie przepraszam.
    Po Nowym Roku może znalazłbym jeden czy dwa wolne wieczory na napisanie czegoś spójnego, sensownego i staranniejszego. Ale mam głębokie przekonanie, że to ludzi nie bardzo interesuje. Ba! Prawdopodobnie bardzo wkurza to, że im burzę taki prosty, spójny i poukładany świat. Pokazanie elementów wskazujących, że ta mozaika naprawdę przedstawia zupełnie inny obraz jest z pewnością mocno irytujące!
    I nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto ma ochotę na wysiłek umysłowy nad prostowaniem błędnych stereotypów. Zabawa pilotem i smartfonem jest łatwa i nie burzy spokoju wewnętrznego.

    Kostas 21/12/2016 22:02 Odpowiedz
    • Tak, to często walka z wiatrakami bo ludzie są jak zaczarowani jak ten gość w Matrixie co chciał do niego uciec ze świata realnego. Powienien Pan pisać, też zwykłym językiem bo widzę że jest Pan osobą wykształconą. Nawet jeśli uda się, że na oczy przejrzy kilka osób to już coś. Ja też kiedyś byłem zatruty tvn i wyborczą ale poczytałem więcej i chciałem poznać prawdę. Teraz czuję się lepiej. Czekamy

     queen 22/12/2016 11:41 Odpowiedz
  • Fakt, że ręce opadają, moje opadły.
   Jutro zapiszę się do PiS.

   Bernard Łętowski 22/12/2016 18:03 Odpowiedz
 • O tempora! O mores!
  Poziom zanurzenia w matrixie jest taki, że ręce i nogi opadają.
  Nie wiedziałem, że jest aż tak źle, ale skoro sam zacząłem, to jeszcze raz spróbuję bez większej nadziei ;-)
  Nie wiem, co czytasz, co oglądąsz, ale ja ciągle konfrontuję swoją wiedzę ze szczujnią i widzę teraz całe długie wierne cytaty.
  Na całość życia mi nie wystarczy, więc tylko punktowo i pobieżnie.
  1. „Piotrowicz z PO”
  Piotrowicz był prokuratorem za komuny. Żeby być prokuratorem w komunie musiało się należeć do PZPR. Ale on był SZEREGOWYM członkiem w przeciwieństwie do Uosobienia Konstytucji Rzeplińskiego, który był sekretarzem. Nie wspominając o sekretarzu KC czyli jednym z SZEFÓW mafii. Jako prokurator napisał 1 akt oskarżenia przeciw opozycjoniście. Tenże po procesie, w którym go UNIEWINNIONO sam stwierdził, że „była to raczej mowa obrończa”. Teraz stracił pamięć i w przeciwieństwie do swoich kumpli upiera się,że to Piotrowicz go oskarżał (a oskarżał go prokurator wojskowy, który odczytał mowę napisaną przez Piotrowicza). I to koniec win – 1 akt oskarżenia, wyrok uniewinniający i za karę wywalono go z Prokuratury Okręgowej!
  To dopiero ZBRODZIEŃ w szeregach PiS!. Szczujnia (i lemingi za nią) zrobiła z Piotrowicza stalinowskiego seryjnego sadystycznego mordercę!
  2. Dlaczego przepraszać za „proces Prezydenta”?

  Kostas 21/12/2016 13:01 Odpowiedz
 • Chyba jednak obsesja…
  Do 2015 roku WSZYSTKIE media były antyPis. Teraz nie wszystkie i tylko tyle!

  Przesłuchanie urzedującego Prezydenta w sądzie… „”Wozy transmisyjne TVP, TVN, Polsatu i Superstacji na zewnątrz, wewnątrz kamery i dziennikarze, którzy wypełnili CAŁĄ PULĘ przyznanych akredytacji na transmisję z bezprecedensowego wydarzenia, jakim było przesłuchanie prezydenta. Sędzia zaprotokołował, że cztery telewizje, które uzyskały akredytację, transmitują rozprawę na żywo – i… nic. ZERO jakiejkolwiek transmisji w wydaniu „wolnych mediów”!”(Wojciech Sumliński)
  Wtedy trzeba było przepraszać, nie teraz!
  PO w obronie wolnych mediów to SS Kommando Auschwitz protestujące przeciw antysemityzmowi: usilne ratyfikowanie ACTA, inwigilacja dziennikarzy, najwięcej podsłuchów w UE, najazd ABW na „Wprost”…
  Poseł PO Marcin Święcicki ex Sekretarz KC PZPR skandujący w Sejmie „wolne media” to kwintesencja skrajnego zakłamania i obłudy!!!
  Ktoś za to przeprasza?

  Kostas 21/12/2016 01:07 Odpowiedz
  • Święcicki to jakiś Piotrowicz PO?
   Te wszystkie DoRzeczy, WSieci, Wpolityce, wd… też były antypisowskie?
   Stosując zasadę uważania medium ze pluralistyczne bo wpuścili posłankę z Nowoczesnej, to ja do 2015 roku mnóstwo PiSowców widziałem w TV.

   A za co tzreba było przepraszać po braku transmisji z przesłuchania prezydenta? A o którego prezydenta chodzi?

   Bernard Łętowski 21/12/2016 07:05 Odpowiedz
  • A ten filmik z Lichocką… No dzięki, bo pokazuje mechanizm.
   Tak na marginesie, to ona tam jednego dziennikarza wymienia, chyba Skowrońskiego. Cała reszta to w sumie chyba aparat propagandy PiSmoleńskiej.
   Ale filmik tłumaczy obecne zaganianie do mediów publicznych tabunów pracowników TV Republika i tych wszystkich propagandówek oraz zwalnianie ludzi pracujących w mediach. Dość typowa motywacja: zemsta, TKM, ja wam pokażę.
   Problem polega nie na tym że oni to robą. Gdzieś już napisałem, że PiS zamiast pokazać tym razem cywilizowaną twarz, pokazuje jeszcze gorszą niż poprzednio. Problem polega na tym, że oni to robią byle jak. Takimi kolesiami jak ci „Dziennikarze” z Republiki czy Trwam, jak ten nowy „korespondent” z Berlina…

   Jak już tę propagandę robicie, to róbcie ją k… tak, żeby miała ręce i nogi, i jakąkolwiek jakość. Żeby to się dało oglądać i żeby zęby przy tym nie bolały.

   Problem w tym, że PiS zaślepiony zemstą i TKM goni, np. z mediów, nie tylko ludzi, którzy byli za PO (jakby to było zbrodnią wartą zwalniania człowieka), ale i przyzwoitych pracowników, którzy budowali te media. Rozpieprzanie Trójki jest bardzo ciekawym przykładem takiego zachowania. Pomyśl czy Sosnowski albo Nogaś to byli ludzie, którzy czymkolwiek zasłużyli się PO albo zaszkodzili PiS.

   Oczywiście nie wątpię, że w ciągu 5 minut możesz znaleźć na jakimś portalu pod tytułem wPrawymKapowniku newsa, że np. dziadek Sosnowskiego czy Nogasia przejechali 30 lat temu kota na Żoliborzu. Być może jechali z nim wtedy Sołtys, Kwiek, Zaleśna, Spór… sorki, mnóstwo jest tych nazwisk ludzi bez sensu odstrzelonych z Trójki.

   Bernard Łętowski 21/12/2016 07:22 Odpowiedz
 • Ma Pan obsesję na punkcie PiS ale nie chce się Pan do tego przyznać.

  Beobachter 20/12/2016 12:42 Odpowiedz
  • Z moich doświadczeń wynika, że niektórzy ludzie z PiS mają obsesję na moim punkcie : )
   Ale rozumiem, że to jakaś projekcja : )

   Bernard Łętowski 20/12/2016 13:13 Odpowiedz
 • Trzeba bylo glosowac na PO albo .N to moze mielibysmy dzis „wesolo” jak w Berlnie, bo chyba nie sądzi pan, że Niemcy wyslaliby nam tych spokojnych i wyksztalconych… Myśleć!

  queen 20/12/2016 12:27 Odpowiedz
  • Jeśli będą w Polsce jakieś zamachy to i tak winna będzie PO z Nowoczesną : )
   I KOD !!!
   I TVN!
   I Wyborcza!

   Bernard Łętowski 20/12/2016 12:37 Odpowiedz
   • Poniekąd tak, bo już dziś te i nie tylko te dzienniki na pasku obcych państw robią Polakom wode z mózgu, żeby Polska znów była dojną krową. Widać to po tych co pod Sejmem pajacują. Oby kiedyś przejrzeli na oczy, że o suwerenność Polski tu chodzi.

    queen 20/12/2016 14:24 Odpowiedz
    • Nawet jeśli przyjmiemy, że są „dzienniki na pasku obcych państw” (obsesja PiS) to one są w jakiś sposób gorsze od dzienników na pasku PiS?

     Bernard Łętowski 20/12/2016 14:35 Odpowiedz
     • Nie ma co „przyjmować” bo tak jest. Jak PO mialo tv to jakoś nie było oburzenia. Samo to, że nie ma w niej kreatur antypolskich to już na plus. Tvp nie jest na uslugach zagranicy. Reszta mediów z polskości mają tylko to że mówi się w nich polskim językiem i ogłupia spoleczeństwo durnymi programami, show i serialami. O to chodzi, zrobić z Polaków idiotów którzy żyją pomiędzy tv i supermarketem, najlepiej niemieckim.

      queen 20/12/2016 15:02 Odpowiedz
      • A potem zachęceniu pójdą pod sejm bić się o interesy kilku cwaniaków, bo im PiS zohydzono do imentu. Przemysł pogardy i lemingoza w pełnej krasie.

       queen 20/12/2016 15:06 Odpowiedz
      • Problem w tym, że pPiSowska propaganda (nie wiem czemu ale chyba chodzi o braki warsztatowe) zawsze est bardziej prymitywna nić POwska. Przed chwilą oglądałem kawałek Panoramy. Info z sejmu – kłamstwo i manipulacja. Info na temat trybunału – kłamstwo i manipulacja. Poza tym żadnej krytycznej opinii i zero dystansu. W sumie dziennikarz mogliby się zamiast robienia tych newsów modlić do Jarosława i byłoby to samo.

       „Tvp nie jest na uslugach zagranicy.”? Ogłupiając Polaków na pewno nie działa na ich korzyść. Działa na korzyść PiSu, nie Polski. A te interesy nie są zbieżne.

       Bernard Łętowski 20/12/2016 16:04 Odpowiedz
       • W programach publicystycznych tvp np. wczoraj w „Mineła 20:00” byla poslanka Nowoczesnej. Jest więc pluralizm. No ale każdy widzi co chce.

        queen 20/12/2016 17:21 Odpowiedz
        • No tak… jest pluralizm w mediach publicznych, bo zaprosili posłankę Nowoczesnej : ))

         Bernard Łętowski 20/12/2016 17:58 Odpowiedz
         • Oczywiscie, bo ma prawo na zywo powiedziec co chce i jak chce. Czy to jest ten rzekomy brak wolnosci mediow?

          queen 20/12/2016 18:09 Odpowiedz
          • Ja nie mówię o braku wolności mediów, tylko o całkowitym zawłaszczeniu mediów publicznych przez PiS, zarżnięciu wiarygodności i oglądalności programów informacyjnych czy też radiowej Trójki. Jeśli tego nie widzisz, to ja Ci tego nie pokażę : )

           Bernard Łętowski 20/12/2016 19:58
 • Doskonale rozumiem to uczucie. Też tak miałem po tym, jak PO wygrała wybory pod hasłami odnowy państwa w 2007. Moralniak na całego, że głosowałem na nich i dałem uwieść się mamieniem o obniżce podatków, podatku liniowym, wprowadzeniu JOW, likwidacji senatu itp. Potem okazało się, że zwyczajnie „niedasię” i wyszedłem na durnia :-)Tyle, że w moim przypadku kac był przewlekły, bo trwający dwie kadencje.

  Bartosz Kaźmierczak 20/12/2016 11:39 Odpowiedz
 • Czy mozemy mieć nadzieje, że to zalatwia temat Pańskiej obsesji dot. PiS? Czy jednak za kilka dni znowu coś będzie? :) Może w wigilię weprzeć jakimś tekstem tych lemingów pod Sejmem.

  queen 20/12/2016 09:28 Odpowiedz
  • Nie mam obsesji, nie jestem z PiS : )))
   Na Wigilię to może raczej jakieś kolędy?

   Bernard Łętowski 20/12/2016 10:00 Odpowiedz
   • Piszesz: „A potem zachęceniu pójdą pod sejm bić się o interesy kilku cwaniaków, bo im PiS zohydzono do imentu. Przemysł pogardy i lemingoza w pełnej krasie.”

    PiSu nie trzeba ludziom zohydzać, sam, zresztą zupełnie bez sensu, robi co się da, żeby ludzie zatęsknili za czymś innym.
    Naprawdę wierzysz w to, że wśród protestujących pod sejmem nie ma ludzi którzy po prostu mają dość tego burdelu, który robi PiS? Widzisz, ja nie jestem ani z KOD, ani z PO, ani nie jestem beneficjentem tamtej władzy, ani tej. NIe czytam Wyborczej, i nie oglądam ani TVN, ani TVPiS. A wolę tych stojących pod sejmem od Ciebie : )

    Bernard Łętowski 20/12/2016 16:06 Odpowiedz
    • A w jaki niby sposób, oprócz paplnainy z mediów ten rzekomy burdel Cie dotyka? Ja słysze sporo głosów poparcia i to nie tylko od tych co mają 500+. Wystarczy że ucieli złodziejstwo.

     queen 20/12/2016 17:24 Odpowiedz
     • Przepraszam, ale nie chce mi się tłumaczyć rzeczy oczywistych : )
      Jestem zbyt zmęczony, żeby dyskutować o krągłościach koła.

      Bernard Łętowski 20/12/2016 19:46 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish