Mar 15, 2017
1258 Wyświetleń
1 0

Znowu zagrają w Łodzi

Napisany przez

Spektakl “Siała baba mak” działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu Teatru z jednej gliny zakwalifikowano na 35. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatralne w Łodzi. To jubileuszowa edycja tego prestiżowego przeglądu teatrów młodzieżowych, w jury festiwalu zasiądzie m.in. Jan Peszek.

Spektakl to najnowszy efekt pracy Teatru z jednej gliny w reżyserii Anety Ćwieluch. Swoją premierę miał 4 marca w Teatrze Starym w Bolesławcu wypełniając teatr po brzegi.

Kwalifikacje do łódzkiego przeglądu odbywają się na podstawie zapisów wideo. Realizacje Anety Ćwieluch trafiają do Łodzi już ósmy rok z rzędu (spektakle realizowane z różnymi grupami z Bolesławca i Lubania) a sama reżyserka dwukrotnie już dostała w łodzi nagrodę instruktorską. W zeszłym roku Teatr z jednej gliny zdobył w Łodzi pierwsze miejsce spektaklem “Kitty” a wskutek sukcesu wkrótce po festiwalu zespół zaproszono na występ do Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Teatr z jednej gliny spędzi w Łodzi czas od 20 do 23 kwietnia a bolesławiecka publiczność już 8 kwietnia będzie miała okazję zobaczyć ponownie oba spektakle, które miały swoje premiery w marcu, czyli “Siała baba mak” i (także premierowy) “Im szybciej idę tym jestem mniejsza” Grupy RE/AKTOR.

Impreza “2x teatr na bis” rozpocznie się o godzinie 18 w Teatrze Starym. Wstęp wolny.

Spektakl "Im szybciej idę, tym jestem mniejsza" ponownie zobaczycie w Teatrze Starym już 8 kwietnia.

Spektakl “Im szybciej idę, tym jestem mniejsza” ponownie zobaczycie w Teatrze Starym już 8 kwietnia.

 

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zagłosuj na bolesławiecki zegar

Do soboty, 25 marca, do godziny 11.30 możecie głosować na zegar wieży ratuszowej w Bolesławcu […]

Zamknij