mar 16, 2017
3159 Wyświetleń
4 9

Dziękuję za sześć lat, czyli czas na zmiany

Napisany przez

Kiedy sześć lat temu, z woli moich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, obejmowałem funkcję wiceprezesa ZB wierzyłem, że Stowarzyszenie może jeszcze skuteczniej i efektywniej wspierać potrzebujących bolesławian i mieszkańców gmin naszego powiatu. Dziś, po latach pracy z satysfakcją widzę, że nam się to udało.

Moment i miejsce, w którym znajduje się Ziemia Bolesławiecka jest zasługą wielu osób wolontariacko zaangażowanych w pracę Stowarzyszenia, a także wielu życzliwych nam ludzi. Sukces nie byłby jednak możliwy, gdyby nie ogromne serce Mieszkańców Bolesławca i naszego Powiatu, którzy nam zaufali i ufają nadal. Za to dziękuję.

Dziś, po tych trzech kadencjach mojej pracy w roli wiceprezesa uważam, że z powierzonych mi zadań się wywiązałem. Ziemia Bolesławiecka skutecznie zaistniała w lokalnych mediach i internecie, przez co stała się transparentna, a jej działania przejrzyste. To w znaczny sposób zbudowało zaufanie społeczne i przełożyło się na konkretne wyniki finansowe oraz bite z roku na rok rekordy. Tylko w 2016 roku udało się pozyskać z tytułu 1% odpisów od podatku aż 300.929,59 zł, uzyskaną z 4.624 wpłat. Te kwoty przełożyły się na realną pomoc dla ponad 100 potrzebujących osób, organizacji oraz instytucji (m.in. klubów sportowych, szkół, stowarzyszeń, Domu Dziecka i in.).

Uważam, że to był dobry czas i wierzę, że taki będzie nadal. Myślę też, że w roli wiceprezesa może teraz sprawdzić się ktoś, kto poprowadzi te obowiązki być może z innym, świeższym spojrzeniem, ale w tym samym celu…. dalszego rozwoju i wzmacniania skuteczności w niesieniu pomocy.
Dlatego serdecznie dziękuję moim Przyjaciołom i Współpracownikom ze Stowarzyszenia za wsparcie i przepracowany czas. Dziękuję przychylnym nam mediom i wszystkim, z którymi dla dobra sprawy miałem zaszczyt pracować. Wierzę, że wybrany dziś nowy Zarząd, będzie sprzyjał dalszemu rozwojowi Ziemi Bolesławieckiej dla dobra tych, którzy tej pomocy potrzebują. I tego nam wszystkim życzę.

Z wyrazami szacunku
Maciej Małkowski

Kategorie:
Małkowski
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec, to przestrzeń, w której przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, b. wiceprezydent Bolesławca, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VIII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Komentarze do Dziękuję za sześć lat, czyli czas na zmiany

 • Czerwony krawat !!!!! Jest taki film wieczny student , pan będzie „wiecznym kandydatem” .

  daniel 18/03/2017 11:51 Odpowiedz
  • A ty będziesz wiecznym niespełnionym marudą, plującym zza węgła.
   Panie Macieju, powodzenia!

   Basia 20/03/2017 11:57 Odpowiedz
 • Czyżby kandydat na prezydęta miasta?
  Start kampanii wyborczej za 3…….2……..1…….. !!!!

  a 17/03/2017 09:43 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish