Mar 16, 2017
2491 Wyświetleń
4 9

Dziękuję za sześć lat, czyli czas na zmiany

Napisany przez

Kiedy sześć lat temu, z woli moich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, obejmowałem funkcję wiceprezesa ZB wierzyłem, że Stowarzyszenie może jeszcze skuteczniej i efektywniej wspierać potrzebujących bolesławian i mieszkańców gmin naszego powiatu. Dziś, po latach pracy z satysfakcją widzę, że nam się to udało.

Moment i miejsce, w którym znajduje się Ziemia Bolesławiecka jest zasługą wielu osób wolontariacko zaangażowanych w pracę Stowarzyszenia, a także wielu życzliwych nam ludzi. Sukces nie byłby jednak możliwy, gdyby nie ogromne serce Mieszkańców Bolesławca i naszego Powiatu, którzy nam zaufali i ufają nadal. Za to dziękuję.

Dziś, po tych trzech kadencjach mojej pracy w roli wiceprezesa uważam, że z powierzonych mi zadań się wywiązałem. Ziemia Bolesławiecka skutecznie zaistniała w lokalnych mediach i internecie, przez co stała się transparentna, a jej działania przejrzyste. To w znaczny sposób zbudowało zaufanie społeczne i przełożyło się na konkretne wyniki finansowe oraz bite z roku na rok rekordy. Tylko w 2016 roku udało się pozyskać z tytułu 1% odpisów od podatku aż 300.929,59 zł, uzyskaną z 4.624 wpłat. Te kwoty przełożyły się na realną pomoc dla ponad 100 potrzebujących osób, organizacji oraz instytucji (m.in. klubów sportowych, szkół, stowarzyszeń, Domu Dziecka i in.).

Uważam, że to był dobry czas i wierzę, że taki będzie nadal. Myślę też, że w roli wiceprezesa może teraz sprawdzić się ktoś, kto poprowadzi te obowiązki być może z innym, świeższym spojrzeniem, ale w tym samym celu…. dalszego rozwoju i wzmacniania skuteczności w niesieniu pomocy.
Dlatego serdecznie dziękuję moim Przyjaciołom i Współpracownikom ze Stowarzyszenia za wsparcie i przepracowany czas. Dziękuję przychylnym nam mediom i wszystkim, z którymi dla dobra sprawy miałem zaszczyt pracować. Wierzę, że wybrany dziś nowy Zarząd, będzie sprzyjał dalszemu rozwojowi Ziemi Bolesławieckiej dla dobra tych, którzy tej pomocy potrzebują. I tego nam wszystkim życzę.

Z wyrazami szacunku
Maciej Małkowski

Kategorie:
Małkowski
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec, to przestrzeń, w której przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VIII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Komentarze do Dziękuję za sześć lat, czyli czas na zmiany

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  “Skazany na Bluesa” w Teatrze Starym

  Koncert "Skazany na Bluesa" to utwory grupy Dżem w wykonaniu Macieja Lipiny (Zespół Ścigani, laureaci Bluesa nad Bobrem 2004) -...

  Zamknij