maj 6, 2017
2238 Wyświetleń
0 0

FAT CZY FIT – Co Wybierasz? Zwycięstwo czy przegrana?

Napisany przez

FAT CZY FIT ? Bycie zdrowym lub grubym człowiekiem to wybór.

Jaki jest twój?

Podejmujesz walkę o siebie czy przyjmujesz bierną postawę przegraną?
Pamiętaj, że zawsze warto podjąć walkę nawet jeśli się kilka razy  potkniesz,
to za każdym razem robiąc jeden krok jesteś na pozycji wygranej.

Zacznijmy od tego, że każdy z nas jako dorosły człowiek jest odpowiedzialny za to jak wygląda i będę to sto razy powtarzać. Każdy dorosły człowiek będący rodzicem jest odpowiedzialny za swoje dziecko. Za to jak wygląda a więc i za jego stan zdrowia. A wygląd naszego ciała to nie jest wbrew pozorom tylko powierzchowność, to przede wszystkim zdrowie.

Będąc na ostatnim lokalnym wydarzeniu dostrzegłam, jeszcze bardziej jak wielki i postępujący staje się problem otyłości. Najbardziej przeraża mnie fakt, że naprawdę spora część dzieci i młodzieży jest otyła. I właśnie te dzieci i ta młodzież  podczas wydarzenia dostarczała swojemu organizmowi kolejnych zabijających cukrów i tłuszczy.

 

Wymówki

To, że podczas takich wydarzeń serwuje się frytki, ociekające tłuszczem kiełbasy, waty cukrowe czy inne paskudztwa to standard i zapewne wiele lat minie nim ku moim nadziejom pojawią się pieczone owoce, warzywa czy dania z rybami, drobiem i ryżem. Ale dorosły człowiek wybierając się na takie wydarzenie ma możliwość spożycia posiłku przed czy zabrania ze sobą przekąski zdrowej przygotowanej  samemu dla siebie czy dziecka.

 

Silna wola – Sekretem sukcesu

Zdecydowanie tak! Silna wola to podstawa. Dlatego jeśli nie jest to twoją mocną stroną,  wsparcia w osiąganiu celu trzeba poszukać na zewnątrz wśród bliskich lub w grupie ludzi, którzy mają podobny cel.

Jeśli nie masz silnej woli by wprowadzić zmiany w swojej diecie potrzebna ci konsultacja z dietetykiem, spisanie uwag, celów i planu i według takiej  rozpiski wprowadzenie zmian. Tak samo jest z treningami… Ile razy ja już słyszałam słynne ” potrenuje w domu „. Prawda jest taka,że do trenowania w  domu potrzebna jest motywacja, silna wola i wytrwałość. Więc jeśli te cechy nie są twoją mocną stroną to pędź po karnet na zajęcia w grupie.

 

Świadomość

Niektórzy ludzie twierdzą, że ” nie widzieli kiedy zaczął się problem ” . Hm mówiąc najprostszym językiem,  jak można nie widzieć u siebie czy dziecka, że rośnie brzuch, że nad kolanami  robi się pęczniejąca warstwa ciała, że na plecach robią się fałdy czy że pośladki równają się z udami i nie wiadomo już co jest czym…

Powiesz – brutalnie i ostro? A ja ci powiem, że dla twojego dobra.

Albo w porę spojrzymy prawdzie w oczy albo ockniemy się gdy już będą problemy ze zdrowiem.

 

Jak otyłość odbija się na zdrowiu :

 • nadciśnienie
 • podwyższenie cholesterolu
 • osłabione serce
 • problemy z oddychaniem
 • obciążone i bolące stawy
 • osłabiona praca narządów wewnętrznych
 • przedwczesna śmierć

 

Inne efekty otyłości :

 • -kompleksy
 • -brak pewności siebie
 • -trudność wykonywania codziennych czynności
 • -senność
 • -brak energii

 

Tylko część produktów z listy najgorszych

 • – pączki, słodkie bułki
 • – paluszki, słone przekąski
 • – gotowe ciastka, ciasteczka
 • – jedzenie typu fast food
 • – słodycze

 

Nie wiesz jak zacząć ? Metodą małych kroków!
– przeanalizuj swoje nawyki, kiedy jesz i po jakie produkty sięgasz oraz jakie ilości jesz
– zacznij od eliminacji zabójczych produktów ze swojej kuchni
– stwórz nową listę zakupów i zamień złe przekąski na zdrowe ,złe produkty na zdrowe i zakupy wyłącznie rób według tej listy. Zaoszczędzisz nie tylko kalorie ale również pieniądze.
– zmniejsz zjadane porcje
– jedz mniej a częściej
– wprowadź więcej ruchu w życie, im więcej tym lepiej

 

” Szanuj siebie na tyle, by odejść od wszystkiego co nie służy tobie ” 

– to wspaniały cytat. Może i ty zamieścisz go widocznym miejscu w swojej kuchni.

 

Monika Ratkowska /Maraton Kobiecości

www.facebook.com/maratonkobiecosci http://credit-n.ru/avtokredit.html http://credit-n.ru/credit-card-single-tinkoff-platinum.html

  http://www.facebook.com/maratonkobiecosci

  Event Manager. Instruktor i choreograf formacji tanecznych. Twórczyni projektu Maraton Kobiecości promująca zdrowy styl życia. Prelegentka kobiecych wydarzeń. Prywatnie wielbicielka zwierząt wspierająca adopcje. Pasjonatka zdrowej kuchni, podróży oraz zagadnień psychologii .

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish