Sie 23, 2017
2721 Wyświetleń
3 0

Michał Mydło Medyński drugi raz doceniony w konkursie LEICA STREET PHOTO

Napisany przez

Michał Mydło Medyński jest bolesławianinem i drugi rok z rzędu znalazł się w gronie zwycięzców prestiżowego konkursu fotografii ulicznej LEICA STREET PHOTO.

– Nigdy w życiu nie przypuszczałbym, że uda mi się dwa razy z rzędu zostać laureatem tego konkursu – mówi fotograf dla Bobrzanie.pl. –  Żeby nie skłamać zdjęcia na konkurs w tej edycji wysłałem bardzo impulsywnie na kilka dni przed końcem przyjmowania zgłoszeń i tym większe jest moje zaskoczenie. Postawiłem na kadry minimalistyczne, i dodam, że zwycięskie zdjęcie brało udział również w zeszłorocznej edycji, jednak zostało wybrane inne zdjęcie – wykonane podczas podróży do Maroka.

Tegoroczna zwycięska fotografia Michała (foto powyżej) powstała na jednej z plaż w zatoce puckiej i została wykonana z powietrza.

– Od razu gdy dostrzegłem samotną kobietę otoczoną parawanami na środku plaży przypominającej atol przystąpiłem do działania – mówi autor. –  Zdjęcie jest zarówno minimalistyczne i lekko egzotyczne przez oryginalność miejsca, natomiast parawan w biało-niebieskie pasy dodaje polskości. Z roku na rok jest coraz więcej konkursów na, które wysyłam zdjęcia i to procentuje, to już 6 konkurs w tym roku, w którym znalazłem się w gronie laureatów. Póki co jest to ostatni konkurs, na który wysłałem zdjęcia w tym roku i myślę, że będzie to dobre zakończenie tego sezonu.

Michał zajmuje się przede wszystkim fotografią podróżniczą, ale para się także fotografią ślubną. Jest absolwentem I LO a obecnie kończy prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

Konkurs LEICA STREET PHOTO odbywa się od siedmiu lat. Kliku laureatów poprzednich edycji konkursu zostało później nagrodzonych również w międzynarodowych, prestiżowych plebiscytach.

Michał Medyński

“Po siedmiu latach konkursów nie spodziewaliśmy się, że coś jeszcze może nas zaskoczyć. A jednak. Tegoroczna edycja zadziwiła różnorodnością i znikomą ilością zdjęć ewidentnie słabych. Obrady jury były bardzo burzliwe i pełne zaskoczeń. Niektórzy jurorzy podczas pierwszej selekcji chcieli głosować na nieomal wszystkie zdjęcia, gdyż poziom był tak wysoki.

Bardzo nas to cieszy. Nie bez znaczenia jest fakt, że to konkurs gdzie jedyną nagrodą jest wystawa. Skupiany się na promowaniu radości dobrego fotografowania i dzieleniu tą radością z innymi.” – piszą organizatorzy.

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 24 sierpnia, o godzinie 19 w prestiżowej Leica Gallery w Warszawie. Wystawa będzie czynna do 3 września. Wstęp wolny.

Więcej fotografii Michała możecie zobaczyć na jego stronie www czyli TUTAJ. Warto także śledzić jego profil w serwisie Instagram. Znajdziecie go TUTAJ.

Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Michał Mydło Medyński drugi raz doceniony w konkursie LEICA STREET PHOTO

  • gratulacje Panie Michale:)

    Krystian Kawa 26/08/2017 08:07 Odpowiedz
  • biało-niebieskie pasy to raczej greckość

    s 23/08/2017 17:37 Odpowiedz
  • Stylowe,klimatyczne,powiem krótko DOBRE foty. Gratulacje!

    Piotr Żak 23/08/2017 16:41 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Po paradzie

Dymek nadesłany przez czytelnika.

Zamknij