paź 26, 2017
1543 Wyświetleń
0 0

Brydżyści z MDK mistrzami Polski

Napisany przez

W gościnnym hotelu „Senator” w Starachowicach, gdzie zawodnicy ekstraklasy brydża sportowego regularnie spotykają się na zjazdach ligowych, w dniach 19-22 października odbyły się VII Mistrzostwa Młodzików Polskiego Związku Brydża Sportowego. Komplety medali rozdano w czterech konkurencjach:  par dziewcząt, par chłopców, par open i turnieju drużynowym. Miło nam donieść, że dwie konkurencje zakończyły się zwycięstwem uczestników pracowni brydża sportowego MDK prowadzonej przez Rolanda Lippika. Adam Pigulski i Maciej Racewicz, wspomagani przez Bartosza Żbika i Przemysława Pasińskiego z klubu Olimpia Kraków odnieśli zwycięstwo w najważniejszej konkurencji mistrzostw, czyli turnieju drużynowym. Wszyscy wymienieni zawodnicy stanowią jednocześnie reprezentację Polski w kategorii U-15, która w tym roku w Samorinie na Słowacji zdobyła złoty medal XXVI Drużynowych Mistrzostw Europy. Ich sukcesy nie są zatem dziełem przypadku. Tym bardziej, że brydżyści z MDK zwyciężyli także w następnej koronnej konkurencji, czyli otwartym turnieju par, gdzie rozegrano duży, pięciosesyjny turniej na dystansie 50 rozdań.

Tagi artykułu:
Kategorie:
news · sport
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish