lis 11, 2017
4018 Wyświetleń
2 10

Przegląd prasy brytyjskiej

Napisany przez

Mój mąż zrobił przegląd prasy brytyjskiej dzisiejszego poranka wylegując się w łóżku i popijając kawę. Jeden z nagłówków zwrócił jego uwagę i zapytał dlaczego jest głośno o marszu w którym wzięło udział wielu faszystów, nazistów, ksenofobów. Zdziwił się i nawiązał do drugiej wojny światowej kiedy to Polska została zaatakowana przez faszystów.

Poinformowałam go że Polska 1939 roku nie zaistniałaby bez wydarzeń z 11go listopada 1918. Przypomniałam mu pomnik Józefa Piłsudskiego, który mijaliśmy podczas spacerów po Warszawie i zapytałam go, czy pamięta co mu wtedy powiedziałam. Szybko wydedukował powiązanie między przywódcą a datą, ale w dalszym ciągu zastanawiał się jaki ma to związek z marszem faszystów w stolicy i dlaczego kulty te wciąż są aktualne.

Przyznał, że gdyby nie ja i moja ciężko wkłuwana wiedza z historii nie miałby pojęcia o Polskim Święcie Niepodległości. Zdziwił się jeszcze bardziej gdy mu oznajmiłam , że jedenastego listopada 1918 Polska odzyskała niepodległość po 123 latach absencji na mapie tamtego świata. Jeszcze bardziej się zdziwił, że święto nie jest nagłaśniane i celebrowane z pompą nie tylko w Polsce ale i na świecie. A w angielskiej telewizji można tylko usłyszeć wzmiankę na temat odzyskania niepodległości,i niestety reszta newsów idzie w kierunku niepotrzebnych marszów i protestów.

Dlaczego nam Polakom tak ciężko chwalić swój własny kraj? Dlaczego święta takie jak Święto Niepodległości są wykorzystywane do sporów, do nagłaśniania partii politycznych a nie do rozpowszechniana hasła powstańczego „walka, równość, braterstwo”… Mój mąż Anglik zakochał się w pięknej przyrodzie, architekturze i sztuce, a po dzisiejszych konwersacjach nabrał jeszcze więcej szacunku dla historii Polski, jej bohaterów których działania spowodowały, że możemy żyć w wolnej Polsce.

Kategorie:
żona Anglika

  Po latach wróciłam do Polski przywożąc ze sobą męża - Anglika. Staramy się odnaleźć w Polsce 2017. I dziwimy się nieustannie : )

  Komentarze do Przegląd prasy brytyjskiej

  • Generalnie ten wpis pozwolił mi jeszcze dokładniej zrozumieć stan umysłu ludzi mieszkających na tzw. zachodzie, który bezkrytycznie, jak dzieci przyjmuje papkę medialną pisaną na użytek lewicowej propagandy. Nie dziwi zatem takie podejście do aktów terroru i ludzi którzy go organizują. Kiedy w Hamburgu podczas wizyty Trumpa lewackie bandy paliły miasto lewackie media pisały w stylu: „młodzi, mają prawo się wyszumieć” Nikt nie napisał, że to komuniści. Obok marszu niepodległości, polscy komuniści nieśli czerwone sztandary pod którymi tak niedawno mordowano wielu polskich patriotów. Ale co widzą media głównego nurtu? Widzą grupkę nacjonalistów i dorabiają gębę wszystkim uczestnikom.
   Droga Pani, proszę pokazać mężowi m.in. ten filmik, który pokazuje wszystko.
   https://www.youtube.com/watch?v=X70z7EtVyAM

   Olek 13/11/2017 09:28 Odpowiedz
  • A może trzeba było pofatygować się na marsz osobiście, by później ocenić go własnym rozumem ? Odnoszenie się do tego wydarzenia na podstawie relacji mediów jednej, czy drugiej strony jest skrajnie infantylne, pokazujące swą słabość wobec systemowej manipulacji.

   Mirek Putyra 12/11/2017 14:22 Odpowiedz
  • „Największy faszystowski marsz w Europie” – to The Independent. The Independent to brytyjska Gazeta Wyborcza. Myślę, że to sporo wyjaśnia.

   Bruner 11/11/2017 21:41 Odpowiedz
  • Przepraszam, gdzie na tych Bobrzanach napisała? Na dachu? Na głowie? Na brzuchu? Na skarpetkach?
   itp

   Ewa Browarczyk 11/11/2017 18:59 Odpowiedz
  • Czy stary to nie , zazdrosny chyba też nie bardzo zależy w jakiej kwestii. Pisałam o mediach i magazynach angielskich nie polskich wiec skąd wiecie że lewackie? Piszą i pokazują to co widza w końcu Wielka Brytania to bardziej wolny kraj niż Polska, bo nikt nie nakazuje i narzuca praw czy legislacji. Kwestia oburzenia mienia mogłaby się skończyć w sądzie ale to nie o tutaj chodzi.
   Czy głupi – chyba nie skoro u żony Polki wytłumaczenia szuka, aby zrozumieć. Dla porównania podam tylko że 4ty lipca(Dzień niepodległości USA) i 14lipca – święto narodowe Francji są świetami przez duże Ś i są też nagłaśniane przez media brytyjskie pod względem tryumfu a chwały a Polska jednak nie.

   Mrs K 11/11/2017 16:00 Odpowiedz
   • „Wielka Brytania to bardziej wolny kraj niż Polska”

    na pewno nie od terroryzmu

    s 11/11/2017 17:47 Odpowiedz
    • Jednych terroryzują terroryści, innych władza : )

     Bernard Łętowski 11/11/2017 21:00 Odpowiedz
     • To prawda, na szczęscie nie mieszkamy ani w Wlk. Brytanii, ani w Korei Połnocnej, tylko w miare spokojnym państwie w środku Europy. ; )

      s 11/11/2017 22:52 Odpowiedz
    • U nas terrorystę/faszystę zaprasza się na Marsz Niepodległości:

     Bernard Łętowski 11/11/2017 21:38 Odpowiedz
   • W sądzie? Fajny debiut i już straszenie? Pani tak samo jak uczestnik jest tu anonimem więc kwestia obrażenia nie wchodzi w grę bo anonima pomówić nie można :)
    Pisze Pani: „Wielka Brytania to bardziej wolny kraj niż Polska, bo nikt nie nakazuje i narzuca praw czy legislacji.”
    Większej bzdury nie czytałem… To w Wielkiej Brytanii panuje anarchia? Nie ma prawa? Czy Pani czyta swoje słowa zanim je opublikuje?

    pall 11/11/2017 19:40 Odpowiedz
    • Prawo jest oczywiście ale i jest większa tolerancja. Jaka anarchia. Tolerancja wobec człowieka, nie jego koloru skóry, religii, czy upodobań seksualnych czy politycznych.

     Mrs K. 11/11/2017 22:19 Odpowiedz
     • Jest Pani pewna? A czy to w Polsce czy UK ostatnio zabijano z powodu innego koloru skóry i wyznania?

      pall 11/11/2017 22:46 Odpowiedz
   • W obecnej Polsce mianem „lewackiego” określa się to co nie wychwala PiS, dresów w kominiarkach z racami w łapach i symbolem Polski Walczącej na klacie. „Lewackim” nazywa się również w Polsce to co w cywilizowanych krajach kojarzy się z tolerancją, akceptacją odmienności i mniejszości oraz próbami zrozumienia zamiast potępienia takich rzeczy.

    Swoją drogą ja swoje poglądy mam od dawna a dopiero od czasu jak rozmaici naziole zaczęli podnosić głowy w tym kraju to się dowiaduję że one są lewackie. Marsz Niepodległości był, za rządów PO, formą protestu przeciw władzy, erupcją kreatywności narodowców, kiboli itd, którzy de facto stali się bojówkami PiS o lepsze jutro. Teraz te wszystkie postawy zostały usankcjonowane przez władze, które zaprosiły na salony i wsparły ten folklor. PiS do spółki z Kukizem przytula takie klimaty, bo ma w nich oparcie i ksenofobiczne poglądy, radykalne postawy i typki w kominiarkach z racą zamiast mózgu to dla nich po prostu część elektoratu, któremu czasem trzeba dać się wyszaleć.

    Dziś byłem na spektaklu z okazji 11 listopada w Zielonej Górze i przekonałem się, że można świętować 11 listopada sztuką, mądrymi tekstami literatury pokazującymi naszą wielkość ale i wady, czymś cywilizowanym a nie np. paleniem wozów transmisyjnych telewizji. Fajnie.

    Bernard Łętowski 11/11/2017 20:59 Odpowiedz
    • Tak, a tych nazioli popierających PiS jest tyle że PiS wygrał wybory… Dobry Pan jesteś :)))
     Tolerancyjne media zachodnie? To dlaczego nie pokazali tego jak Polacy świętują tylko zajmują się grupką radykałów. To są właśnie lewackie standardy. Wszelkie przejawy patriotyzmu tam nazywa się faszyzmem, nazizmem itp. Ten kosmopolityzm kończy się u nich pod ciężarówką wjeżdżającą w tłum.

     pall 11/11/2017 21:08 Odpowiedz
  • Pięknie i mądrze napisane, i mam dziwne wrażenie że znam autorkę i Anglika

   Dariusz Sas 11/11/2017 15:51 Odpowiedz
  • Proszę włączyć mężowi tvp info, to zobaczy tych „faszystów”. Jak na razie ja tam widzę cały przekrój społeczeństwa. A mąż niech się ogarnie, dzieckiem nie jest żeby wierzyć w to co mu napiszą.

   pall 11/11/2017 14:56 Odpowiedz
   • Jak sam tytuł komentarza wskazuje że to przegląd prasy brytyjskiej a nie telewizji polskiej.

    Mrs K. 11/11/2017 16:12 Odpowiedz
    • Dlatego napisałem żeby mu Pani pokazała jak jest naprawdę. Na YT na pewno znajdzie Pani realację, a nie interpretację.

     pall 11/11/2017 19:15 Odpowiedz
   • TVP.INFO?
    To chyba w Dzienniku Telewizyjnym w czasach PRL subtelniej uprawiano propagandę : )

    Bernard Łętowski 11/11/2017 20:46 Odpowiedz
    • O widzi Pani? Pan Bernard nie wierzy we wszystko co mu powiedzą media :)
     Panie Bernardzie chodzi o to żeby obejrzeć i tu i tu, wtedy można wyrobić sobie opinie. W TVN pokazywali tylko łysych i falangi, a na TVP wszystko, zarówno takich jak i zwykłych ludzi i całe rodziny. Strasznie prymitywna ta lewacka logika i propaganda.

     pall 11/11/2017 20:55 Odpowiedz
     • Obie telewizje manipulują. Tak naprawdę nie oglądam żadnej, bo na szczęście nie mam telewizora. Oglądam pojedyncze przykłady manipulacji w sieci. I TVP i TVN. RVN jak zwykle mniej siermiężny a towarzyszom z TVP jakaś parciana Mysia w głowach wyrasta.

      Bernard Łętowski 11/11/2017 21:05 Odpowiedz
     • Ależ ja również nie szkoda mi na to czasu. Wolę dobrą książkę lub spacer z psami.Przegląd prasy robi mój mąż i to właśnie były takie rozważania przy kawie, które miały pokazać że obcokrajowiec może być nasycony dumą dlatego że wybrał by mieszkać w Polsce i stworzyć tutaj nasz
      dom. Nie każdy naród potrafiłby się podnieść po 123 latach niewoli. To jest kwintesencja mojej publikacji, przykro mi że Pan tego nie zauważył i zauważył tylko to co chciał.
      Gdybym nie była dumna z mojej ziemi ojczystej ziemi.

      Mrs K. 11/11/2017 22:52 Odpowiedz
      • Miła Pani, tu nie idzie o Pani poczucie patriotyzmu, tylko o to, że przedstawiła Pani męża jako człowieka, który bezkrytycznie przyjął to co mu napisali, właśnie po to żeby tak myślał. A przecież w Polsce pięknie świętowali w tym marszu tysiące zwykłych ludzi. Owszem była garsta radykałów, ale to tak samo w marszu antify szli pod czerwonymi sztandarami a to jednak w Polsce ma niezbyt mile konotacje. Jedynym wyjaśnieniem Pani zachowania jest to, że Pani również uwierzyła w to co napisali w tej gazecie. I to w tym wszystkim jest przykre.
       Ps. Wśród tych „faszystów” na marszu był też pilot jednego z dywizjonów które biły się o Anglię i być może temu „faszyście” Pani mąż i jego bliscy mogą żyć a Pani ma męża. Proszę muno tym powiedzieć.

       pall 12/11/2017 11:15 Odpowiedz
  • Sprawy trzeba nazywać po imieniu. Żałość mnie zbiera kiedy czytam jak stary koń nie ma rozeznania i bezkrytycznie czyta co mu napiszą.

   uczestnik 11/11/2017 14:23 Odpowiedz
  • A mąż taki głupi, że wierzy w to co mu napiszą lewackie media? Niech mu Pani pokaże, kto w tym marszu naprawdę idzie. Bo ja w nim widzę mnóstwo zwykłych Polaków, ojców, mam, ich dzieci i dziadków. Niech TO mu Pani pokaże, a nie to jak nas chcą widzieć zazdrosne lewackie małpy z UK.

   Uczestnik 11/11/2017 13:25 Odpowiedz
   • „zazdrosne lewackie małpy z UK”

    Ja pierniczę, sam dajesz świadectwo temu co te „małpy” piszą : )

    Bernard Łętowski 11/11/2017 13:29 Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish