lis 23, 2017
1597 Wyświetleń
2 0

Pod znakiem wielbłąda

Napisany przez

Spotkanie opiekunów zwierząt w nadchodzący weekend w Naszym Zoo 

Jedno-, dwu-  czy bezgarbne, z czasów starego czy nowego świata, różnorodność rodziny camelidae jest większa niż się zazwyczaj przypuszcza.

Równie obszerne są także tematy na tegorocznej agendzie seminarium opiekunów zwierząt, dotyczące alpak, dromaderów, baktrianów, lam &  co.

 

Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich zainteresowanych opiekunów zwierząt. Organizowane jest corocznie przez stowarzyszenie opiekunów zwierząt, jako seminarium dokształcające. Za każdym razem odbywa się w innym miejscu, w Görlitz konferencja ta ma miejsce już po raz drugi.

 

Podczas konferencji zostanie zaprezentowany projekt ochrony ostatnich dziko żyjących wielbłądów w Mongolii, których liczbę szacuje się na mniej niż 1000. Jeżeli nie zostaną powzięte żadne działania ochronne, zwierzętom tym zagraża wyginięcie. Nasze Zoo oczywiście przyłącza się do projektu ochrony tego imponującego gatunku.

 

Konferencja odbędzie się wprawdzie za zamkniętymi drzwiami, jednak goście odwiedzający w tym czasie Nasze Zoo, przy odrobinie szczęścia, także będą mogli z niej skorzystać. W niedzielne przedpołudnie odbędą się prezentacje z zakresu tematyki: trening wielbłądów, pielęgnacja stóp oraz edukacja, dostępne także dla gości.

 

Opiekunka zwierząt Kati Sommer podczas treningu z klaczą wielbłąda Chemali

Foto: C. Hammer: nasze-zoo.pl

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish