sty 25, 2018
5423 Wyświetleń
4 11

Obelisk hańby

Napisany przez

„Brakuje miejsca, w którym można złożyć kwiaty, czy do którego można zorganizować patriotyczny marsz. I mam tu na myśli marsz, w którym udział mogłyby wziąć całe rodziny, dziadkowie, rodzice, dzieci, wnuki.” – to jest uspokajające w inicjatywie bolesławieckich działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Uspokajające, bo przynajmniej chodzi o całe rodziny a nie o kolegów Ziobry czy Jakiego z klubu nazioli.

Na Bolec.Info rozpętała się dyskusja a ja sobie myślę, że u nas miejsc na patriotyczne marsze nie brakuje, brakuje raczej chętnych do maszerowania. I bardzo dobrze, bo spacery od marszów zdrowsze. Kierunek dowolny, rytm indywidualny i myślenie samodzielne.

Niewątpliwie jednak jakiś pomnik zamiast słupa milowego przy Łajbie postawić musimy. Bo słup jest wybitnie niepoprawny politycznie i nieprzystający do obecnej polityki historycznej. Nie mamy ojca Mateusza i żaden islamista nam tego słupa raczej nie wysadzi, musimy więc sami zadbać o to, aby zniknął.

Popatrzcie na powyższe zdjęcie…

Najwyżej jest Bruksela!

Tak, ten wraży ośrodek co mecze z rządem PiS wygrywa 27 do 1 a Czarneckiego sekuje za to, że zięci komunistycznego generała (w obecnej Polsce ważne jest kim są Twoi bliscy, a nie ty sam) nazwał brzydko jedną babę. Zamiast się cieszyć, że tylko jedną. Chłop nie odpuści i nie przeprosi, bo on był w Samoobronie i ma nawyki. Poza tym, skoro nie rozumie za co miałby przeprosić, to za co ma przepraszać?

Poniżej jest Paryż…

Tam mieszkają ludzie, „którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu”. Ludzie, którym musi doradzać była premier Szydło („Doradzam prezydentowi Francji, żeby zajął się sprawami swojego kraju”), nieloty jedne karakalowe.

Poniżej jest Rzym…

Rzym, poniżej… poniżony, pod Brukselą i Paryżem. Że niby do Rzymu nam dalej? Że papież POLAK i jego pamięć dalej dalej niż brukselskie timmermansy? To jest jakaś pieprzona, lewacka prowokacja spod znaku Tuska!

A na samym dole, jak podsumowanie naszych celów i dążeń, jest Moskwa. Ta sama, z której wysłali pamiętną parówkową mgłę z trotylem i bombą.

Co tu komentować, przecież wszystko jasne.

Ten obelisk hańby, tę antypolską, krzyczącą swoim milczeniem kamienną prowokację, której nawet ptaki z obrzydzenia nie chcą obsrywać, trzeba zlikwidować. Bo ona godzi w nasze dobre imię, w polskość. Wstańmy z kolan, zburzmy tę obelgę.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Obelisk hańby

 • Opozycja jest tak nieudolna, że z pomocą musi przyjść TVN, który z PiSu usiłuje zrobić faszystów przy pomocy torcika ze swastyką z wafelków. Podobnie próbują zrównać patriotyzm z faszyzmem co jest zgodne z obecną, lewacką polityką UE. Wszystko się składa w całość.
  A co, tym czasem trzeba zrobić, żeby w PL nie było faszystów, nazistów i innych podobnych debili? Po prostu wystarczy wyłączyć TVN :)

  Olek 26/01/2018 10:16 Odpowiedz
  • To ostatnie zdanie to wszyscy miłośnicy PiS dostali gdzieś z góry jako instrukcję myślenia, bo widzę to po raz sto pięćdziesiąty.

   Bernard Łętowski 27/01/2018 09:48 Odpowiedz
 • Rzekomo Polacy uczyli Francuzów używać widelca, jak twierdzi przedstawiciel władz najwyższego sortu, ale to z Napoleonem wiązali nadzieje na odzyskanie niepodległości.
  Co więcej, Francuzi nigdy jej nie utracili, toteż pouczenia byłej premierki są żenua…
  A obelisk wrósł w nasz pejzaż. Pocieszające dla nas może być to, że pałac kultury ogląda na co dzień miłościwie nam panujący rząd wraz ze swoim naczelnym wodzem ! ( I dobrze jemu tak ! :-)

  Lilka Zabużańska 25/01/2018 17:32 Odpowiedz
  • Niepodległości nie utracili, za to połowa kraju kolaborowała z Hitlerem.

   s 25/01/2018 18:14 Odpowiedz
   • A Polacy to nigdy i z nikim nie kolaborowali : )

    Bernard Łętowski 25/01/2018 18:50 Odpowiedz
    • Kolaborowali, w końcu określenie „polskie obozy koncentracyjne” nie wzięło się z niczego.

     s 25/01/2018 22:28 Odpowiedz
     • Nie rozumiesz, czy nie chcesz zrozumieć?

      Bernard Łętowski 26/01/2018 07:13 Odpowiedz
      • To ty nie rozumiesz. Tego co robiły władze Francji podczas II wojny światowej (kolaboracja na najwyższym, państwowym szczeblu) nijak nie da się zestawić z sytuacją w okupowanej Polsce. Przedstawianie Francji jako wzorca etycznego postępowania uważam za mocno chybiony pomysł i taki był mój zamysł, gdy napisałem pierwszy komentarz w tym wątku. Co do Napoleona to już nawet nie przypominam jak potraktował Polaków i do jakiej parszywej roboty wysłał część legionistów.

       s 26/01/2018 18:38 Odpowiedz
 • Oj, tam zaraz obelisk. Wystarczyłaby tablica ścieralna. Kreda i szmatka. Taniej i wszyscy byliby zadowoleni. Zmienia się władza, zmienia się wpis…

  Ewa Browarczyk 25/01/2018 11:42 Odpowiedz
 • Po co komu taki obelisk w Boleslawcu? Coś bardziej polskiego lub naszego lokalnego by się zdało a nie drogowskaz. Przecież ani nikt nie pójdzie na spacer, ani się nie wybierze. Żeby to jeszcze jakiś kluczowy punkt bolesławiecki był, punkt zero, punkt skąd kiedyś wybrał się dokądś a tu nic.

  Mrs K 25/01/2018 10:42 Odpowiedz
 • Kilka głupstw w tym wpisie:
  Ziobro i Jaki z klubu nazioli? Widać ulega pan TVNowskiej propagandzie gdzie z kilku debili z lasu rodem z serialu Alo Alo zrobiono fale nazizmu w PL. A z Polaków próbuje się zrobić faszystów. No ale rozumiem że akurat taka narracja wpisuje się w pański światopogląd. Wierzę że podobna determinację wykaze pan w działaniu komunisty Zandberga występującego w koszulce z Marksem na tle sierpu i młota.
  PiS robi porządek z czymś co tolerowala PO bo to pod jej rządami powstawały te organizacje. Nikt ich nie zdelegalizował.
  Po drugie, co do serialu o. Mateusz, to tu z kolei uległ pan propagandzie Wyborczej. Odcinek o którym pan pisze oryginalnie zawiera się we włoskim scenariuszu tego serialu a TVP nie dopuściła tego w polskiej wersji. Dziś ma być wyemitowany odcinek w którym rzekomo za zamach na być obwiniony uchodźca.
  Panie Benku, więcej rzetelności bo niechęć do PiS przesłania Panu zdrowy osąd sytuacji.

  pamiętam 25/01/2018 09:57 Odpowiedz
  • Anonimie, więcej poczucia humoru, mniej TVPiS.

   Bernard Łętowski 25/01/2018 10:13 Odpowiedz
   • Spytałbym Pana w którym miejscu napisałem nieprawdę powodowany rzekomo TVP PiS, ale nie spytam skoro pański wpis to żarcik taki.

    pamiętam 25/01/2018 10:24 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish