lut 28, 2018
916 Wyświetleń
1 2

Jakie suplementy diety powinna przyjmować kobieta?

Napisany przez

Każdy człowiek potrzebuje określonych witamin i minerałów, każdy ma swoje określone zapotrzebowanie uzależnione od bardzo wielu różnych czynników. Jednakże możemy w tym miejscu mówić o pewnym rozróżnieniu zapotrzebowania na minerały oraz witaminy, jaki jest wykazywane przez mężczyzn oraz przez kobiety. Nie wynika to tylko z wykonywanej pracy, ale po prostu z uwarunkowań w budowie i funkcjonowaniu organizmu kobiety oraz mężczyzny.

Witaminy dla kobiet

My skoncentrujemy się w tym miejscu na kobietach, na ich zapotrzebowaniu na różnego rodzaju witaminy oraz minerały. Na pewno warto w tym miejscu wskazać na witaminy młodości, a tym określeniem mienią się witamina A, E oraz C. Przede wszystkim stanowią one antyoksydanty, które doskonale wspierają każdy organizm w walce z wolnymi rodnikami. Te powodują przyspieszenie procesów starzenia, ale także mają negatywny wpływ objawiający się rozwojem różnego rodzaju chorób. Witamina A może znaleźć się w takich składnikach pożywienia jak zielone warzywa, masło, wątróbka, kiełki zbóż, margaryny oraz oleje roślinne jak również orzechy ziemne. Warto jest zadbać o odpowiednią dietę, o zróżnicowaną, zbilansowaną i zrównoważoną dietę, gdyż tylko taka dieta będzie mogła zapewnić nam odpowiedniej dawki każdej potrzebnej witaminy, każdego niezbędnego minerału.

Suplementy dla kobiet

Nie jest łatwo zadbać o prawidłową dietę z uwagi na to, że zapotrzebowanie wykazywane przez każdy organizm może być zróżnicowane. Poza tym również współczesne jedzenie, które możemy nabyć w sklepach, pozostawia bardzo wiele do życzenia. Tym samym powinniśmy postawić w tym miejscu na specjalne suplementy diety dla kobiet. Tych na naszym rynku mamy sporo, a więc tym samym sięgnięcie po jeden z nich nie jest trudne. Pozostaje jednakże pytanie, na jakie suplementy powinniśmy postawić, które będą dla nas najlepsze? W tym względzie dobrze jest poradzić się lekarza czy też farmaceutę, względnie dietetyka, który wskaże nam na najbardziej odpowiedni suplement. My wskażemy w tym miejscu na kilka bardzo właściwych dla kobiet, a chodzi nam konkretnie o:

 • wyciąg z żeńszenia wraz z witaminami
 • mieszanka ekstraktu z izoflawonów sojowych połączona z wyciągiem ze skrzypu polnego
 • żelazo oraz wapń z kompleksem witamin
 • miłorząb japoński z kompleksem witamin
 • żeń szeń oraz luteina z kompleksem witamin

Oczywiście są to tylko i wyłącznie pewne przykłady, ponieważ tak naprawdę na rynku mamy do czynienia z bardzo różnymi produktami, których celem jest zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie kobiecego organizmu, o prawidłowe funkcje tego organizmu. Niemniej jednak podstawowym elementem, o jaki należy zadbać, jest oczywiście dieta i tego elementu nie można zastąpić żadnymi suplementami, żadne suplementy nie będą skuteczne w tym momencie. Zanim sięgniemy po jakiekolwiek suplementy, powinniśmy dokładnie określić nasze zapotrzebowanie na poszczególne witaminy oraz minerały. Zarówno mężczyźni jak i kobiety wykazują nieco inne zapotrzebowanie na owe witaminy i minerały i o tym należy pamiętać.

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish