cze 19, 2018
1364 Wyświetleń
0 0

PRZEBUDZENIE Koncert z okazji 100-lecia Niepodległości

Napisany przez

100-lecie Odzyskania Niepodległości to święto wolności, patriotyzmu oraz pamięci o tych, którzy po III zaborze Polski przez kolejne 123 lata nie pozwolili zapomnieć światu i samym sobie o tożsamości narodowej. Oprócz tych, którzy przez ponad wiek oddawali swoje życie za Ojczyznę, wspomnieć należy o wszystkich przez pokolenia dbających o świadomość narodową. Czym byłaby Polska, gdyby nie starania wielu generacji o przetrwanie naszej kultury i sztuki? To dzięki nim możemy teraz zachwycać się dziełami wielkich polskich artystów wieków minionych, ale też żyjących obecnie.

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Nieodległości Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przygotowała koncert nadzwyczajny Przebudzenie. Hołd oddany tym, dzięki którym, polska kultura przetrwała i rozkwita w wolnym, niepodległym kraju. W czasie koncertu usłyszymy przekrój polskiej muzyki. Od wspaniałych i uwielbianych arii Stanisława Moniuszki, przez patriotyczne pieśni, które wybrzmiewały na ustach powstańców i dawały niegasnącą nadzieję, a kończąc na rockowych brzmieniach współczesnej muzyki rozrywkowej – jednak zawsze dotykającej problemów ważnych dla każdego człowieka.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Szymona Makowskiego gościć będzie na scenie znakomitych solistów. Tenor Tomasz Janczak, mezzosopranistka Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak uraczą widownię klasycznym wokalem, a gwiazda wieczoru – Krzysztof Cugowski gwarantuje mocniejsze rockowe brzmienia, które jak zawsze chwytają za serce i nie dają wytchnienia do samego końca. Będzie to wieczór przepełniony patriotyzmem, niejednokrotnie wzruszeniami i euforyczną wręcz radością z możliwości świętowania setnej rocznicy odrodzenia naszej Ojczyzny. Koncert przeznaczony jest dla widowni w każdym wieku, bo przecież Polska to nasze miejsce na ziemi, bez względu na wiek.

 

PRZEBUDZENIE Koncert z okazji 100-lecia Niepodległości

data: 29/06/2018 godz. 20:00

miejsce: Amfiteatr nad Bobrem w Bolesławcu

 

Bilety dostępne na stronie www.filharmonia.jgora.pl

Bilety na stronie www.bilety24.pl

 

  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish