lip 16, 2018
6684 Wyświetleń
12 3

Lwóweckie Lato Plagiatowe?

Napisany przez

Burmistrz Lwówka, Mariola Szczęsna (na zdjęciu), kocha Bolesławiec. Do tego stopnia, że na Lwóweckim Lecie Agatowym zrobiła sobie podróbkę żenującej „parady śmieciarek” z Bolesławieckiego Święta Ceramiki, czyli dorocznego (nie wiadomo dlaczego organizowanego w sierpniu) pochodu pierwszomajowego, w którym drepczą przez miasto pracownicy miejskich firm  (oczywiście sami ochotnicy) i rozmaitych instytucji czy stowarzyszeń w taki czy inny sposób przywiązanych do miejskiej kasy. We Lwówku samych śmieciarek nie było, chyba po to, aby odróżnić podróbkę od oryginału, ale za to zgromadzeni mieli okazję zobaczyć w paradzie np. samochody Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Mieszkańcy Lwówka cały rok czekali na Lwóweckie Lato Agatowe, bo przecież marzyli o tym, aby zobaczyć dwa fiaty panda z logo PWiK i przekonać się, że pracownicy tej spółki potrafią zamontować na samochodzie dostawczym dwa głośniki i puścić z nich piosenkę Zenka Martyniuka. Chyba, że pojechali do Lubania na Sudecką Giełdę Minerałów i stracili ten wspaniały widok…

Razem z ekipą BOK MCC i PWiK w paradzie we Lwówku pojawili się ludzie pomalowani gliną udający bolesławieckie Glinoludy. Zaledwie kilkanaście osób, głównie dzieci, które od małego uczy się, że własność intelektualna, szacunek dla czyjegoś dorobku i pracy (w tym przypadku do rozpoznawalnej na świecie marki, jaką z Gliniady stworzył Papa Glinolud Bogdan Nowak), to rzeczy gówno warte. W tej nauce solidarnie udział wzięli pani burmistrz Lwówka, Mariola Szczęsna, szefowa BOK MCC, Ewa Lijewska-Małachowska i prezydent Bolesławca, Piotr Roman.

Szanowna pani burmistrz, naprawdę nie musiała pani na Lwóweckie Lato Agatowe zapraszać Macieja Maleńczuka. Jakiś koleś podobny do niego też by wystarczył, a pewnie i tak by pani nie zauważyła różnicy. Tak samo z Bednarkiem… można założyć po tegorocznej paradzie, że nie miałoby dla pani wielkiego znaczenia, gdyby zamiast niego wystąpili ci goście:

Nie rozumieją tego ludzie rządzący Bolesławcem, nie rozumie tego marszałek województwa Cezary Przybylski, ale może do pani dotrze, że brzydko się bawicie. Proszę przeczytać ten tekst w wolnej chwili, może po najbliższych wyborach:

Czy oni już strugają konia?

 

foto: lwowecki.info

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Lwóweckie Lato Plagiatowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish