sie 22, 2018
1197 Wyświetleń
0 0

Nowy wybieg oraz przeprowadzka kangurów olbrzymich w goerlitzkim Naszym Zoo.

Napisany przez

W Piątek 10 sierpnia, po wielu tygodniach treningu „skrzyniowego”, sześć kangurów olbrzymich po raz ostatni weszło do skrzyń transportowych, aby  w końcu wprowadzić się do ich nowego domu.

Wybieg o powierzchni 1000 m², ukształtowany w zgodzie z naturą, z różnymi strukturami oraz płaszczyznami, miejscami słonecznymi i zacienionymi, oczkiem wodnym i bogatą roślinnością zapewnia bogate przeżycia zarówno zwierzętom jak i odwiedzającym je gościom. Na terenie wybiegu w części zewnętrznej powstała płaszczyzna na podwyższeniu, która umożliwia całkiem nowe perspektywy, a tym samym zapewnia nietypowe spotkania ze zwierzętami.

Gdyby kangurom było zbyt głośno, nerwowo, lub zimno mają możliwość schronienia się w budynku. Zamontowane w nim wielkie panoramiczne okna, umożliwiają obserwacje człowiek  – zwierzę. Dzięki temu zwierzęta będzie można obserwować również zimą.

Kompleks budynków zapewnia nie tylko obszerny wybieg dla zwierząt. Mieści się w nim także toaleta dla gości, pomieszczenie gospodarcze dla opiekunów zwierząt, a także pokój lekarski dla kangurów.

Po odpowiednim okresie aklimatyzacji zwierząt, mali i więksi fani torbaczy będą mieć możliwość wejścia na teren wybiegu, aby spotkać się ze zwierzętami „na wyciągnięcie ręki”.

Będzie to pierwszy, wybieg kangurów olbrzymich w Niemczech otwarty dla gości.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43
02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish