Wrz 27, 2018
1007 Wyświetleń
1 0

Pyzate poliki i zapasy na zimę.

Napisany przez

Mimo, iż wiewiórki w Naszym Zoo przez cały rok karmione są należycie, jesienią zbierają co się da. Orzechy, szyszki, żołędzie czy dzika róża, w tej kwestii gryzoń nie jest wybredny! Jedna wiewiórka chowa zapasy, kolejna wynosi… W związku z tym na wybiegu „Qishan“, dostępnym także dla gości, panuje obecnie niezłe zamieszanie….

Nie tylko wiewiórki uwielbiają żołędzie, orzechy & co, także jelenie, świstaki, świnie i koziorożce zajadają się tymi bogatymi w węglowodany i białko owocami. Są one doskonałym uzupełnieniem jesiennej diety zwierząt, dla których chwilowo, sprawą absolutnie priorytetową jest odłożenie warstwy tłuszczyku, która pomoże im przetrwać zimę.

Przyjaciele oraz miłośnicy zwierząt, którzy nie wykorzystają wszystkich zebranych darów jesieni, mogą przekazać je mieszkańcom zoo. Zwierzęta otrzymują wyłącznie pokarmy o wysokiej jakości, dlatego ze względów higienicznych należy przynosić tylko suche żołędzie  i orzechy, w dobrym stanie.

Proszę nie przynosić kasztanów, gdyż są one ciężkostrawne dla mieszkańców Naszego Zoo.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl  tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Zdjęcia: www.zoo-goerlitz.de – C. Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożegnanie lata

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na otwarcie wystawy rysunku, malarstwa i […]

Zamknij