Paź 18, 2018
1056 Wyświetleń
0 0

Szczęście w nieszczęściu Solaiki – świni siodłatej z Naszego Zoo Görlitz Zgorzelec.

Napisany przez

Przez wiele dni czteroletnia locha Solaika cierpiała z powodu ciężkiego zatrucia kasztanami, które objawiało się silnymi skurczami brzucha, apatią, zaburzeniami ruchu oraz brakiem apetytu. Aby postawić na nogi ulubienicę publiczności, niezbędna była interwencja oraz opieka weterynarza.

 

Ale jak do tego doszło?

W görlitzkim zoo obowiązuje całkowity zakaz karmienia zwierząt, z wyjątkiem miejsc w których przygotowana jest trawa lub siano do karmienia zwierząt przez gości, zgodnie z ich dziennymi racjami pokarmowymi. Opiekunowie zwierząt zapewniają zwierzętom odpowiednią jakość oraz ilość pokarmu, zgodną z ich potrzebami. Każde dodatkowe karmienie szkodzi zwierzętom.

 

Niestety, zakaz karmienia wciąż jest ignorowany! A w przypadku kasztanów i żołędzi bagatelizowany, gdyż przecież „i tak leżą na ziemi obok “….

Zachowania te są fatalne w skutkach, jak miało to miejsce w przypadku Solaiki. Większość zwierząt nie trawi kasztanów, a zawarte w nich saponiny mogą prowadzić do wymienionych powyżej objawów zatrucia pokarmowego.

 

Na szczęście Solaika miała szczęście! Z dnia na dzień ma się coraz lepiej, i wraca do zdrowia.

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Foto: www.zoo-goerlitz.de,C.Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Horror vacui w prezbiterium

Po krwawych i ognistych wydarzeniach wojny trzydziestoletniej z bolesławieckiej fary została wypalona skorupa. Bez dachu […]

Zamknij