Lis 9, 2018
830 Wyświetleń
2 0

„Nowa krew” w stadzie dżejranów

Napisany przez

Viktor – pochodzący z węgierskiego Zoo Szeged, dwuletni samiec gazeli dżejran nowym mieszkańcem Naszego Zoo.

Na początku tego roku poprzednik Viktora zmarł w wyniku obrażeń po nieszczęśliwym wypadku. Nie doczekał narodzin swoich trzech córek. Trzy młode gazele rozwijają się wspaniale, a dzięki  temu, iż do grupy dołączył niespokrewniony Viktor nie grozi im już chów wsobny, i nie muszą opuszczać Naszego Zoo.  Dzięki temu liczba samic w grupie gazeli wzrośnie do siedmiu.  Gazele dżejran są gatunkiem, którego teren występowania wysunięty jest najbardziej na północ. Ze względu na wyniszczanie siedlisk oraz nielegalne polowania, gatunek ten znajduje się na Czerwonej Liście Zagrożonych Gatunków jako “narażone na wyginięcie”. Obecnie w dziewięciu europejskich ogrodach zoologicznych żyje około 60 dżejranów, z tego osiem w Goerlitz.   Imię Viktor znaczy “zwycięzca”. Mamy nadzieję, że będzie on żył zgodnie ze swoim imieniem, i dzięki licznemu potomstwu przyczyni się do zachowania tego charyzmatycznego gatunku zwierząt kopytnych.

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

 Foto: www.zoo-goerlitz.de,C.Hammer

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie masz już czasu!

Nie masz już czasu na zwlekanie ze zmianą opon na zimowe, a w MAR - […]

Zamknij