lip 25, 2019
1010 Wyświetleń
0 0

Rzadkie „dino-potomstwo”

Napisany przez

Pierwszy sukces goerlitzkiego zoo w hodowli jaszczurki krokodylowatej.

Wyniszczanie siedlisk, odłów do międzynarodowego handlu zwierzętami oraz  zastosowanie w tradycyjnej medycynie chińskiej doprowadziły jaszczurki krokodylowe na skraj wyginięcia.

Na wolności żyje już tylko kilkaset osobników, w dwóch populacjach w płd. Chinach i płn. Wietnamie.

Tym większa jest radość pracowników zoo z powodu narodzin piątki rzadkich „mini dinozaurów“. Nazwanie ich dinozaurami nie jest wcale przesadzone. Ich przodkowie mogą pochodzić nawet z okresu kredy, a więc także czasu dinozaurów.

Swoją nazwę gady te zawdzięczają łuskom na grzebieniastym ogonie, który przypomina charakterystyczny grzebieniasty ogon krokodyla.

Od 2016 roku czwórka tych charyzmatycznych gadów mieszka w wiosce tybetańskiej görlitzkiego zoo. Aby je zobaczyć trzeba się dokładniej przyjrzeć. Ich doskonały kamuflaż sprawia, iż bardzo łatwo je przeoczyć kiedy np. siedzą na gałęzi w bezruchu.
Mode jaszczurki na chwilę obecną nie są widoczne dla gości. Ze względów bezpieczeństwa zaraz po wykluciu młode zostały zabrane z terrarium. Powód: wszystko co jest w rozmiarze ich potencjalnych ofiar uchodzi za pokarm.

 

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C.Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

 

 

 

                                                                                              

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish