sie 1, 2019
1136 Wyświetleń
0 0

Eberhard i Molly – nowe pokolenie świń siodłatych w görlitzkim zoo

Napisany przez

Jak powstają prosięta, których urokowi nie mogą się oprzeć ani dorośli, ani dzieci? Dotychczas zarówno w branży trzody chlewnej, jak i w Naszym Zoo, w wyniku sztucznego zapłodnienia. W Naszym Zoo jednak, sztuczne zapłodnienie świń to już przeszłość. Roczny knur Eberhard jest pierwszym samcem świni, który wprowadził się do zagrody wiejskiej. Ku radości szkółki zoologicznej,która w końcu będzie mogła poruszać kwestie biologicznych zależności na żywym przykładzie.
Wraz z  Eberhardem do zagrody wprowadziła się także roczna locha Molly. Obydwoje są zwierzętami zarejestrowanymi w księdze hodowlanej i mamy nadzieję, iż będą licznie przyczyniać się do zachowania tej starej, bardzo zagrożonej rasy zwierząt gospodarskich. Zdaje się, iż na potomstwo nie będzie trzeba zbyt długo czekać. Molly przybyła do Naszego Zoo w odmiennym stanie. Para dobrze się zaaklimatyzowała, i zdążyła już doświadczyć pierwszych oparzeń słonecznych. Jako zwierzęta wyłącznie zagrodowe, nie miały dotychczas do czynienia z  promieniowaniem słonecznym. W tej kwestii świnie nie różnią się od człowieka, zbyt wielka dawka słońca szkodzi skórze. W tym przypadku chłodzenie oraz pozostanie w zagrodzie przyniosły ukojenie.

      

Molly rozkoszuje się masażem
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

 

 

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish