sie 8, 2019
1052 Wyświetleń
0 0

Obejmij Patronat Ochrony Przyrody i wspieraj zagrożone gatunki zwierząt na wolności

Napisany przez

Jeden za wszystkich – ponieważ wymieranie gatunków dotyczy nas wszystkich!
Zaskakujący wynik ankiety przeprowadzonej przez National Geographic. Na pytanie: „Gdybyś mógł poświęcić swoje życie na ratowanie jednego gatunku, który byś wybrał?”. Czytelnicy nie wybrali charyzmatycznych zwierząt, takich jak tygrys, wieloryb, słoń czy niedźwiedź polarny, jak się spodziewano, wybranką była pszczoła. Podobnie czuł także premier Michael Kretschmer, który podczas swojej ostatniej wizyty w zoo postanowił objąć patronat ochrony przyrody na rzecz pszczół.

Natura na całym świecie jest w niebezpieczeństwie. Coraz więcej gatunków jest wysiedlanych, prześladowanych oraz zabijanych, ich siedliska są plądrowane i niszczone. Przekonanie, iż „i tak nic nie mogę zrobić” lub „ktoś inny się tym zajmie”, szkodzi różnorodności biologicznej na naszej planecie. Jednak, zaangażowanie wielu osób , może zdziałać cuda! Każdy może mieć swój wkład w ratowanie przyrody. Czy to przez drobne zmiany w życiu codziennym, takie jak segregację śmieci, oszczędzanie wody, ale także przez aktywną pracę na rzecz ochrony przyrody jak np.: sadzenie łąk kwiatowych, które stwarzają możliwości gniazdowania dla owadów i ptaków. Ponadto istnieje kilka projektów ochrony przyrody, które walczą o przetrwanie różnych gatunków na całym świecie, ich sukces jednak zależy od wsparcia finansowego. Czerwone pandy, manule, dudki, marmozety złotogłowe, sowy i wiele innych gatunków potrzebuje naszej pomocy, aby móc przeżyć w przyszłości! Obejmując odpowiedni Patronat Ochrony Przyrody wspólnie z Naszym Zoo pomożesz partnerom projektu oraz organizacjom ochrony przyrody w ich działaniach, bezpośrednio na miejscu. Podczas corocznego Dnia Patrona w Naszym Zoo odwiedzisz zwierzęcych ambasadorów projektów, a także otrzymasz wiadomości z pierwszej ręki, jakie działania projektowe odniosły sukces dzięki Twojemu wsparciu.


Minister Kretschmer podczas wizyty w zoo objął patronat ochrony przyrody na rzecz pszczół, i dzięki temu pomoże w pozyskiwaniu nowej przestrzeni życiowej dla tych fascynujących owadów.
Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
tel.
+ 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish