Lut 28, 2020
1166 Wyświetleń
0 0

W jaki sposób wykonywać cięcie profili aluminiowych?

Napisany przez

Aluminium jest materiałem często wykorzystywanym nie tylko w budownictwie, a jego zastosowanie jest wszechstronne. Teoretycznie, aluminium powinno się ciąć znacznie łatwiej niż inne metale, gdyż w stosunku do nich jest to materiał dość miękki. A jednak, aby móc wykonywać precyzyjne cięcie profili aluminiowych- trzeba mieć do tego celu odpowiednie narzędzia.

Czym w praktyce ciąć aluminium?

Być może niektóre z tych narzędzi mamy w swoim warsztacie. W warunkach domowych cięcie aluminium można wykonać za pomocą zwykłej szlifierki kątowej, który to sprzęt jest uniwersalny i przydaje się do cięcia także i innych materiałów. Sporą wygodę amatorskiej obróbki aluminium daje również klasyczna piła tarczowa, ale i ukośnica, która pozwala na wybór odpowiedniego kąta cięcia, a także wyrzynarka wyposażona w dedykowany do tego celu brzeszczot. Jeśli więc nie potrzebujemy przyciąć zbyt dużej ilości elementów, a profile aluminiowe wykorzystujemy tylko przy okazji niewielkiego remontu, wyżej wymienione narzędzia z pewnością się sprawdzą i bardzo ułatwią nam zadanie.

Co w przypadku, kiedy potrzeba większej ilości profili?

W przypadku zapotrzebowania na większą ilość profili aluminiowych przyciętych na określony wymiar, najlepiej oddać takie zlecenie do wykonania firmie, która posiada do tego celu odpowiednią maszynę. Link do oferty takiej firmy znajdziemy tutaj- https://www.mpcaluminium.pl/oferta/ciecie-profili-aluminiowych.php Dzięki zastosowaniu tarczowego automatu tnącego można w bardzo krótkim czasie przyciąć wiele profili, a cięcia będą mogły być powtarzalne. Tego rodzaju automaty do ciecia stali są nawet wyposażone w specjalny, elektryczny sposób przesuwania materiału, stąd możliwe jest uzyskanie tak dużej precyzji cięcia. Każdy taki automat posiada odpowiednie parametry, które mówią o tym, jak długie i szerokie profile można za jego pomocą przycinać, istotne jest jednak, że ta metoda pozwala na zdecydowanie najkorzystniejsze zminimalizowanie ilości odpadów. Automat tnący może dać nam również możliwość cięcia co kilka skoków. Dlatego też w przypadku dużych zleceń, znacznie wydajniej i szybciej jest ciąć aluminium za pomocą takich właśnie urządzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Moja pierwsza warszawska premiera!

W klimatyczny wtorkowy wieczór w warszawskim Kinie Luna odbyła się premiera naszego filmu, w której oprócz mnie […]

Zamknij