mar 12, 2020
1008 Wyświetleń
0 0

Dwa mini-garby więcej w wiosce tybetańskiej

Napisany przez

Narodziny wielbłąda w Naturschutz- Tierpark Görlitz-Zgorzelec po ośmiu latach przerwy!

Hodowla wielbłądów bez posiadania odpowiedniego samca jest dość skomplikowana. Dlatego zimą na przełomie roku 2018/2019 samica wielbłąda Shirin wybrała się do Drezna.  Miłosne wakacje w tamtejszym zoo z ogierem Samuelem przyniosły oczekiwane konsekwencje. Długonogi, radosny z wielkimi oczami jest efekt współpracy między ogrodami zoologicznymi z Görlitz i Drezna.

Po 13 miesiącach ciąży pracownicy zoo byli dobrze przygotowani na zbliżający się poród: w nocy, na krótko przed porodem Shirin została odseparowana od pozostałych mieszkańców wybiegu, podłoże wyłożono słomą oraz zainstalowano kamerę monitorującą, która transmitowała na żywo wydarzenia ze stajni. Poród przebiegał dość przyjemnie i bez komplikacji. Komplikacji natomiast nie zabrakło w pierwszych dniach życia młodego wielbłąda. Pomimo najlepszej opieki matki Shirin, Deleg początkowo schudł. Ponadto doszło do infekcji wirusowej, która dodatkowo osłabiła malucha. Intensywne zaangażowanie opiekunów zwierząt, którzy karmili go kilka razy dziennie butelką, a także opieka weterynaryjna, pomogły Delegowi opanować trudny początek, mamy nadzieję, długiego wielbłądziego życia.
W międzyczasie Deleg „fika koziołki” wśród kóz, jaków oraz wielbłądów na terenie przestronnego wybiegu w tybetańskiej wiosce w goerlitzkim zoo.

 

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer, Deleg z mamą Shirin

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel.
+ 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish