Mar 27, 2020
615 Wyświetleń
0 0

Tybetańska flaga znów powiewa przy görlitzkim zoo

Napisany przez

Jedyna wioska tybetańska w Europie zaprasza do poznawania tybetańskiej kultury oraz zwierząt

Dyrektor goerlitzkiego zoo dr Sven Hammer oraz Birgit Peschel-Martin, szef biura finansów miasta Görlitz spotkali się we wtorek 10 marca 2020, tym razem nie w spra finansów.
W obecności pracowników Naszego Zoo, kozy oraz wielbłąda przed wejściem do zoo wznieśli tybetańską flagę. Przez następne kilka tygodni będzie ona powiewać na znak pamięci o Powstaniu Tybetańskim z 10 marca 1959 roku oraz solidarności z ludnością tybetańską. 10 marca tradycyjnie jest dniem pamięci o powstaniu, które zostało krwawo stłumione przez chińską armię. Około 150 000 z sześciu milionów Tybetańczyków wciąż żyje na emigracji. Ponieważ ich flaga jest szczególnym symbolem prawa do wolności, jej posiadanie bądź publiczne wywieszanie jest surowo karane przez chiński rząd. Dlatego miasta i gminy na całym świecie wywieszają tybetańską flagę w imieniu Tybetańczyków.Zoo w Görlitz ma bardzo szczególny związek z tą akcją- 15 lat temu położono kamień węgielny pod jedyną wioskę tybetańską w Europie. Ta niewielka osada przez cały rok prezentuje autentyczną, tybetańską architekturę, przyrodę, kulturę oraz wiejski styl życia. Dyrektor zoo dr Sven Hammer: „Każdego dnia wioska tybetańska przypomina nam o łamaniu praw człowieka. Tym bardziej jest dla nas istotne, aby wywieszając flagę wraz z Miastem Görlitz okazać znak solidarności z ludnością tybetańską oraz z demokracją”.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel.
+ 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Worki na śmieci – niezbędne w dobie wszechobecnej segregacji

W 2020 roku weszły nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów, do których zobligowani są wszyscy domownicy, […]

Zamknij