kwi 28, 2020
1236 Wyświetleń
1 0

Instytut Książki docenił działania bolesławieckiej biblioteki

Napisany przez

Z wielką przyjemnością odnotowaliśmy fakt, że Instytut Książki, będący narodową instytucją kulturydostrzegł działania związane z książką i czytelnictwem, umieszczając na swojej stronie artykuł (TUTAJ) poświęcony bolesławieckiej placówce .

Pragniemy jednak zaznaczyć, że wszystkie nasze starania nie byłyby możliwe, gdybyśmy nie mieli wspaniałych czytelników i gdybyśmy nie trafili na wielkich ludzi, którzy zechcieli z nami współpracować.

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom, którzy nas odwiedzają w wirtualnym świecie i korzystają ze zdalnych zajęć. Dziękujemy również autorom, którzy zechcieli poświęcić swój czas i przyłączyli się do naszych działań. Składamy również podziękowania Bolesławieckiemu Ośrodkowi Kultury – Międzynarodowemu Centrum Ceramiki, dzięki któremu możemy realizować nasz cykl Poczytanek.

Nadmieniamy także, że nie zwalniamy tempa i wciąż szykujemy niespodzianki dla naszych czytelników. Już niedługo na naszej tablicy gościć będą m.in. Adam Faber, Maria Ulatowska i Jacek Skowroński.

Będzie się działo, zostańcie więc z nami

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish