Paź 1, 2020
274 Wyświetleń
0 0

Jak otworzyć własną działalność gospodarczą?

Napisany przez
O pracy na własny rachunek marzy wielu młodych ludzi wkraczających na rynek pracy. Jednak rozpoczęcie działalności gospodarczej zwykle wiąże się mnóstwem formalności i kosztami, które na początku mogą okazać się przytłaczające. Warto zdecydować się na pomoc specjalistów i rozwiązania, które znacznie Ci to ułatwią – jednym z nich są wirtualne biura.

Otwarcie firmy krok po kroku

Otwierając własną firmę na samym wstępie, musisz określić jej formę prawną, zależną od rodzaju działalności, którą chcesz prowadzić. Kolejnym krokiem jest wybór opodatkowania, warto zorientować się w dostępnych opcjach i zdecydować się na najdogodniejszą dla siebie. Sprawdź również czy możesz spodziewać się jakiś ulg, które pomogą nieco zminimalizować koszty.

Następnym etapem jest wybór kodu PKD – Polska Klasyfikacja Działalności Gospodarczej. To zbiór rodzajów działalności, które występują w gospodarce narodowej. Kod ułatwia klasyfikację podmiotów dla potrzeb tzw. REGONu. Prowadzenie firmy nieodłącznie wiąże się także z księgowością. W tym przypadku możesz samodzielnie prowadzić ewidencję księgową, zlecić ją biuru rachunkowemu lub skorzystać z wirtualnego biura (https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/), które służy profesjonalnym doradztwem w tej oraz w wielu innych kwestiach.

Zarejestruj firmę pod prestiżowym adresem

Jednym z kluczowych elementów podczas zakładania własnej działalności jest jej rejestracja. W tym celu musisz uzyskać wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Istotnym jest określenie siedziby firmy i tutaj z pomocą przychodzi wirtualne biuro (https://biuro-wirtualne-warszawa.eu/).

Wirtualne biuro oferuje prestiżowe lokalizacje w największych miastach w Polsce. Decydując się na taką usługę, rejestrujesz firmę pod podanym adresem, co pozwoli przyciągnąć potencjalnych klientów oraz kontrahentów i zwiększyć Twoją pozycję na rynku. To doskonała opcja, pozwalająca na znaczne oszczędności, które musiałbyś ponieść, wynajmując lokal w centrum miasta. Nasi specjaliści w profesjonalny sposób obsłużą Twoją korespondencję, a jeśli będziesz chciał – skany prześlą na maila. Dzięki temu, nawet jeśli mieszkasz z dala od miasta, nie musisz tracić czasu na długie podróże.

Teraz pozostaje założenie konta bankowego, wyrobienie pieczątki firmowej i można zacząć działać. W razie wątpliwości związanych z kwestiami administracyjnymi czy prawnymi, także służymy pomocą. Gwarantujemy kompleksową obsługę Twojego przedsiębiorstwa w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mateusz Grobelny. Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny.

Dwuodcinkowy (drugi odcinek poniżej) film Tomasza Roli o Mateuszu Grobelnym to trzecia część cyklu "Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny"...

Zamknij