paź 5, 2020
2341 Wyświetleń
5 0

Marcin Kydryński w Centrum Wiedzy

Napisany przez

W poniedziałek, 5 października, w Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu gościła Marcina Kydryńskiego. Pisarz, podróżnik, fotograf, twórca „Siesty”, dziennikarz radiowy, publicysta i wybitny znawca muzyki promuje swoją najnowszą książkę „Dal” będącą podróżą do Afryki minionej. Marcin Kydryński w tej wspaniale wydanej księdze, na podstawie zdjęć, pocztówek, rycin i listów pisze o tym jaka była Afryka, ale i  o tym jak patrzyli na nią Europejczycy. Pisze o miłości, fotografii, okrucieństwie i odmiennościach.

Bolesławieckie spotkanie było jednak okazją do rozmowy nie tylko o książce, ale i o planach pisarskich Kydryńskiego, jego stosunku do radiowej Trójki i Radia Nowy Świat w którym pracuje obecnie. Pisarz wyraził także swoje wrażenia o ogłoszonym w dniu spotkania tworzeniu radia 357, które chcą powołać do życia kolejni ludzie, którzy opuścili Trójkę (Jego komentarz znajdziecie TUTAJ). Nie zabrakło humoru, anegdot i uchylania rąbka tajemnicy co do dalszych planów twórcy. Pojawiła się także bolesławiecka ceramika, która, jak się okazało, zajmuje w domach Kydryńskiego istotne miejsce a ona sam uważa się za jej wielbiciela.

Spotkanie w Centrum Wiedzy, mimo zachowania epidemiologicznych środków ostrożności z maseczkami i pomiarem temperatury włącznie, nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. A szkoda, bo pasjonującego i znanego  człowieka tylu talentów nieczęsto możemy w Bolesławcu gościć i poznać osobiście. Smuci też średnia wieku widowni sugerująca, że dla młodych ludzi świetny pisarz, fotograf, kompozytor, radiowiec  i producent muzyczny nie jest wystarczającym magnesem, aby dotarli do biblioteki.

Kategorie:
fotonews
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish