Paź 30, 2020
336 Wyświetleń
0 0

Zaplątanie w sieci 4 kultur – pobierz folder i dowiedz się jeszcze więcej!

Napisany przez

Kultura w sieci to nowy program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury o wartości 60 mln zł, uruchomiony z inicjatywy wicepremiera, prof. Piotra Glińskiego, ze środków MKiDN w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Wśród zwycięskich projektów znalazł się projekt Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce pt. “Zaplątanie w sieci 4 kultur”.

Projekt nawiązuje do pochodzenia mieszkańców, którzy zamieszkują gminę Gromadka. Zaraz po II Wojnie Światowej na tereny gminy Gromadka przyjechali ludzie z różnych stron Europy m. in.: Bałkanów, Kresów Wschodnich, centralnej Polski oraz przesiedlona została ludność w wyniku akcji “Wisła”. Zadanie “Zaplątanie w sieci 4 kultur” pogłębia za pomocą sieci znajomość lokalnych zwyczajów i tradycji kultywowanych przez przybyłą ludność. W gminie Gromadka wśród społeczeństwa o tak zróżnicowanej kulturze zawsze panowała tolerancja i szacunek dla wielokulturowego społeczeństwa. Za pośrednictwem Sieci przy wykorzystaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego krzewi się lokalne zwyczaje i tradycje umożliwiając aktywny i kreatywny udział społeczności w kulturze.

W projekcie zaprezentowane zostały działania związane z kulturą polską, kresową, bałkańską i ukraińską. W czerwcu nastąpiła prezentacja archiwalnych zapisów kulturalnych związanych z kulturą polską. W lipcu zostanie zaprezentowana kultura kresowa, w sierpniu ukraińska, a we wrześniu bałkańska.

W ramach projektu opracowany został folder podsumowujący wszystkie działania. Dla Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce ważna jest promocja gminy i jej nietypowej kultury.

Pobierz cały FOLDER (PDF) – KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie:
kultura
  https://www.bolec.info

  Nie rób z siebie mięty!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Doradztwo gospodarcze: pomoc dla firm i przedsiębiorstw

  Dobrze prosperujące przedsiębiorstwa i małe firmy na skraju wypłacalności łączy jedno. Obie mogą skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców biznesowych, czyli...

  Zamknij