Gru 4, 2020
3163 Wyświetleń
0 0

Gdzie znaleźć oryginalne książki na prezent

Napisany przez

Powoli myślimy nad prezentami dla najbliższych. Z książkofilami sprawa jest łatwa, ale też trudna zarazem. Z jednej strony wybór książki jako prezentu jest oczywisty. Z drugiej strony – trafienie w gust danej osoby albo znalezienie książki, której nie przeczytała ta osoba wcześniej może graniczyć z cudem. Dlatego dobrze jest sprawdzić ofertę takich miejsc jak antykwariat internetowy lub stacjonarny, księgarnia specjalizująca się w danym temacie lub sklep internetowy z tanimi książkami.

Antykwariat

Antykwariat – internetowy i stacjonarny to raj dla miłośników książek. Można tam znaleźć najróżniejsze tytuły: w różnych językach, pierwsze wydania, egzemplarze archiwalne, książki sprzed stu lat, białe kruki i popularne nowele. W takich miejscach jak przykładowo: https://skupszop.pl/ można kupić tanie książki nowe i używane. Bo na takie strony internetowe trafiają nie tylko tomy chciane i przeczytane, ale także nietrafione prezenty. W zależności od potrzebnego tytułu i możliwości finansowych. Plusem takiego sklepu jest cena egzemplarzy, które są w nim dostępne. Minusem – to, że czasem trzeba się naszukać, żeby znaleźć mniej popularny egzemplarz. Tutaj wielu osobom włącza się instynkt łowcy, bo rzeczywiście – książka, którą trzeba odnaleźć sprawia o wiele większą satysfakcję niż ta dostępna w supermarkecie.

Księgarnia tematyczna

Jeśli wiemy w jakich tematach obraca się miłośnik książek, którego chcemy obdarować, warto jest znaleźć księgarnię tematyczną, która skupia się na zagadnieniach z interesującej dziedziny. Popularne są księgarnie językowe, podróżnicze, prawnicze, uniwersyteckie, z literaturą dziecięcą i non fiction, medyczne, a także religijne. Wystarczy spacer do takiego sklepu, żeby otrzymać poradę i pomoc w doborze odpowiedniej pozycji. Warto zwłaszcza wybrać się tam po nowe książki, które dopiero będą miały swoją premierę lub miały ją niedawno – wtedy możemy mieć pewność, że nasz książkofil nie czytał jeszcze tego tomu.

Tania książka

Sklep internetowy z tanimi książkami to miejsce, gdzie znaleźć można książki w dużo niższych cenach niż w zwykłych księgarniach. Swego czasu można tam było kupić nakłady, które miały jakieś błędy redakcyjne, egzemplarze powystawowe, a nawet recenzenckie. Tania książka to teraz nie tylko takie pozycje, ale także książki, które miały swoją premierę jakiś czas temu, ale się nie sprzedawały dobrze, lub ogromny wybór literatury dziecięcej. przewodników oraz albumów ze zdjęciami z różnych dziedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Z okazji Barbórki: Rozmowa z Adamem Myjkowskim, kierownikiem kopalń Surmin-Kaolin S.A.

Dzisiaj górnicy obchodzą Barbórkę. Z tej okazji gościem Kazimierza Marczewskiego będzie Adam Myjkowski, kierownik Kopalń […]

Zamknij