Gru 4, 2020
1796 Wyświetleń
0 0

Zoo zamknięte, jednak koszty pozostają!

Napisany przez

Patronat na zakup karmy, opłaty za oświetlenie i ogrzewanie i inne, umożliwiają wgląd w codzienne koszty utrzymania ogrodu zoologicznego.

 

W tym roku goście imponująco pokazali nam, ile warte jest dla nich Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec. Podczas czasowego, wiosennego zamknięcia z powodu korona-wirusa, zoo otrzymało wiele darowizn na wsparcie bieżących, niezbędnych wydatków. Ale czym właściwie są „bieżące, niezbędne wydatki” z finansowego punktu widzenia?

Dzienne koszty utrzymania zoo w Görlitz wynoszą około 4400 euro. Obejmuje to koszty personelu oraz karmy dla zwierząt, opłaty za prąd, śmieci, wodę i ścieki, koszty weterynaryjne, za przeglądy, naprawy, usługi, podatki i … pomimo dotacji od miasta Görlitz oraz Wydziału Kultury, brakuje wielkiej kwoty, szczególnie z powodu braku wpływów ze sprzedaży biletów wstępu.

Same koszty karmy dla zwierząt to spory wydatek. Panda czerwona, nasze zwierzę flagowe, w której menu znajdują się bambus, owoce, warzywa, minerały, specjalna mieszanka karmy suchej to tygodniowo kwota wysokości 45 €.

Mieszkańcy terrariów oraz ptaki, które nie przebywają regularnie na zewnątrz, szczególnie zimą, aby były zdrowe potrzebują sztucznego światła UV. Odpowiednie żarówki muszą być regularnie wymieniane, koszt jednej to 30 €.

Naturalny obszar występowania naszej żwawej grupy mangust pręgowanych to ciepła Afryka. Aby te małe drapieżniki czuły się u nas komfortowo, należy przez cały rok zapewnić im minimalną temperaturę w pomieszczeniu w wysokości 15 ° C. Mimo, iż ich nowy dom zyskał dobrą termoizolację, to miesięczne koszty ogrzewania wynoszą około 20 €.

Zimy w ostatnich latach są dość ciepłe, a nasze żółwie, aby pozostać w hibernacji na okres zimy, potrzebują stałej temperatury poniżej 6 ° C, dlatego nie mogą już hibernować w piwnicy jak wcześniej. W związku z tym, gady zimują co roku w szczególnie cichych lodówkach o niskim poziomie wibracji. Miesięczne koszty energii elektrycznej na ten cel to niecałe 9 €.

Pracownicy zoo dokonując ekonomicznego zestawienia tych niezbędnych kosztów wpadli na innowacyjny pomysł stworzenia patronatu na zakup karmy, kosztów ogrzewania, oświetlenia, wynagrodzenia! Patronaty te nie tylko dają zainteresowanym entuzjastom zoo, nietypowy wgląd w codzienne życie oraz koszty ogrodu zoologicznego, ale są również zabawnym i nietypowym pomysłem na prezent, szczególnie na Boże Narodzenie. Patronaty przede wszystkim pozwolą na rozłożenie kosztów utrzymania na „wiele barków”, aby móc przetrwać obecny lockdown. Już niewielką sumą można pomóc nam, sprostać codziennym wyzwaniom. Dzięki temu po ponownym otwarciu, zarówno nasze zwierzęta jak i pracownicy, będą mogli znów być do dyspozycji naszych przyjaciół i gości.

Więcej informacji tutaj https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Patronat-utrzymania-zoo.html

i https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Paatronat-zakup-karmy.html.

Zdjęcie „Patronat – Zakup karmy“ dla sów śnieżnych, www.zoo-goerlitz.de

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie znaleźć oryginalne książki na prezent

Powoli myślimy nad prezentami dla najbliższych. Z książkofilami sprawa jest łatwa, ale też trudna zarazem. […]

Zamknij