Sty 8, 2021
2590 Wyświetleń
0 0

Jak wybrać łóżko drewniane?

Napisany przez

Wybór drewniane łóżka do własnej sypialni jest niezwykle istotny, bo to właśnie w nim będziemy spać przynajmniej przez kilka kolejnych lat, więc warto zwrócić baczną uwagę na to, jakie łóżko kupujemy. Dobry producent łóżek drewnianych ma w swojej ofercie wiele modeli takich mebli, ale nie wszystkie z nich muszą nam w stu procentach odpowiadać.

Na co patrzeć wybierając łóżko drewniane?

Wśród czynników, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając dla siebie łóżko z drewna, możemy wyszczególnić trzy ważne punkty. Pierwszym z nim będzie oczywiście odpowiedni producent łóżek drewnianych — mało kto zwraca dzisiaj na to uwagę, a jest to punkt niezwykle ważny. W sklepach z łóżkami można oglądać różne wersje łóżek produkowane przez różnych wytwórców i nie każdy model jest sobie równy.

Doświadczeni producenci wytwarzają ramy łóżek z wysokiej klasy drewna, stosując przy tym nowoczesne technologie jego obróbki tak, by mebel mógł bezproblemowo służyć przez lata. Dopytanie sprzedawcy o producenta i jego renomę, czas istnienia na rynku i doświadczenie będą więc ważnym punktem na liście rzeczy, o które warto dopytać.

Drugą kwestią jest rodzaj drewna, jakie zostało wykorzystane do stworzenia łóżka. Aktualnie dużym uznaniem cieszą się łóżka drewniane wykonane z drzewa bukowego, sosnowego oraz dębowego. Różnią się one skalą higroskopijności, regulującej poziom wilgoci w sypialni, twardością, odpornością na duże ciężary oraz sprężystością i dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Im lepszy rodzaj drewna wykorzystano w produkcji łóżka, tym dłuższy czas będzie nam ono służyło.

Trzecim istotnym punktem przy wyborze łóżka, jeśli wiemy już jaki producent łóżek drewnianych je wykonał i z jakiego drewna, jest upewnienie się co do czasu gwarancji, jaki obejmuje wybrany przez nas mebel. Karty gwarancyjne łóżek należy zachować, bo w przypadku pojawienia się w czasie gwarancji różnych usterek, co wprawdzie jest rzadkością, ale może się zdarzyć — będziemy mieli dokument, na podstawie którego łóżko będzie można reklamować.

Materac: twardy czy miękki?

Poza samą ramą łóżka drewnianego dobrze jest zadbać o jego najważniejszy element, czyli wygodny materac. Nie ulega wątpliwości, że nawet najmocniejsze i najciekawiej wyglądające łóżko nie spełni swojej roli wtedy, gdy położony na nim materac będzie dla nas niewygodny. Pamiętając o użytkowej funkcji łóżka, a nie tylko o jego wyglądzie, należy więc równie wiele czasu poświęcić na dobranie do niego odpowiedniego materaca. Najprostszy podział wyróżnia tu materace twarde i miękki.

Twarde doskonale sprawdzą się dla osób, które nie lubią efektu zapadania się wewnątrz łóżka, a ich kręgosłup odpoczywa najlepiej w pozycji idealnie prostej i utwardzonej. Z kolei materace miękkie dopasowane są do potrzeb klientów, którzy nie potrafią wypoczywać na twardej powierzchni i oczekują miękkiego materaca, wywołującego efekt tzw. wtulenia się w jego wnętrze. Można również znaleźć w sklepach materace półtwarde, będące odpowiedzią na potrzeby osób lubiących i jedną i drugą opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Drewno na opał

Tartak w Ołoboku sprzedaje drewno poprodukcyjne na opał nadające się także do kominków. Cena drewna […]

Zamknij