Lut 18, 2021
1367 Wyświetleń
0 0

Nie żyje kuc szetlandzki Ronny

Napisany przez

Życie i śmierć są tak blisko siebie. Podczas gdy ostatnio pracownicy zoo cieszyli się z tegorocznego, pierwszego potomstwa jagniąt oraz jaka, to w ostatni piątek przyszedł czas na pożegnanie. Kuc szetlandzki Ronny, weteran zoo, nie powita już gości po zakończonym lockdownie.

33 letni kuc Ronny cierpiał na różne choroby wieku starczego. Lekarze weterynarii oraz opiekunowie zwierząt przez długi czas mieli pod kontrolą jego problemy z uzębieniem oraz nieuleczalną chorobę hormonalną – zespół Cushinga. Niestety, pod koniec stycznia stan Ronny’ego uległ pogorszeniu, a testy laboratoryjne wykazały, że zespół Cushinga pogłębił się, powodując nieodwracalne uszkodzenie narządów oraz pogorszenie metabolizmu.

„Zrobiliśmy wszystko, aby Ronny mógł cieszyć się pięknym, wolnym od bólu bezbolesnym i odpowiednim dla jego gatunku zmierzchem życia. Ze względu na negatywny rozwój stanu jego zdrowia, mimo intensywnej terapii, ostatecznie jedyną odpowiedzialną opcją była eutanazja ”- mówi weterynarz w zoo Viktoria Michel.

 

Foto: www.zoo-goerlitz.de – Marchewkowy tort z okazji 30 urodzin Ronego.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec

Zittauer Str. 43 02826 Görlitz

www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kampania #bądźwidoczny – czyli jak wyróżnić się online?

Obecne czasy i sytuacja związana z pandemią komplikują i utrudniają działania właścicieli małych i średnich […]

Zamknij