Mar 25, 2021
348 Wyświetleń
1 0

Montujemy budki lęgowe!

Napisany przez

Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec angażuje się na rzecz rodzimych ptaków śpiewnych

Tegoroczna wiosna zaczęła się opadami śniegu, mroźnym wiatrem oraz przymrozkami. Jednak mimo to można ją już poczuć i usłyszeć. Ćwierkają pierwsze ptaki, można zobaczyć już szpaki i usłyszeć śpiew skowronków.

Ale dlaczego zima była tak uporczywa? Paradoksalnie, zjawisko to jest związane z globalnym ociepleniem, ponieważ kurcząca się pokrywa lodowa bieguna północnego wpływa na prądy atmosferyczne. Te silne pasma wiatru, tworzą obszary wysokiego i niskiego ciśnienia na półkuli północnej. Według badań, brak mas lodu prowadzi do zmian kierunku wiatru. Zimna pogoda, burze i wiosenne opady śniegu, to konsekwencje ocieplenia klimatu dla Europy, Ameryki Północnej i Azji Wschodniej.

Naszemu światu zwierząt nie jest łatwo przystosować się do ciągle zmieniających się warunków. Jednak do pewnego stopnia, możemy pomóc im przetrwać. Dla ptaków śpiewających można zamontować w ogrodzie, odpowiednie budki lęgowe. Istnieje kilka sztuczek, których można użyć, aby wspierać różne gatunki ptaków. Na przykład, sikory bogatki uważane są za agresywne w obronie własnej przestrzeni życiowej, w związku z tym słabsze gatunki ptaków nie mają szans na zdobycie budki lęgowej na terenach, na których występują bogatki. Jeśli jednak powiesimy budki lęgowe o średnicy otworu 28 zamiast 32 mm, sikora sosnówka i modraszka zyskają bezpieczne schronienie, w którym nie zmieszczą się większe sikory. Od połowy marca szanse na zasiedlenie nowo zainstalowanej budki lęgowej, z każdym dniem odrobinę maleją. Ale dla ptaków wędrownych, jak na przykład muchołówki żałobne, które wracają nieco później, puste budki lęgowe będą atutem.

Każdy, kto chciałby angażować się w na rzecz rodzimego ptactwa, może wesprzeć Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec w działaniach na rzecz ochrony dzikich zwierząt w regionie, obejmując patronat ochrony przyrody. Więcej informacji na nasze-zoo.pl w zakładce wsparcie.

Foto: Pixabay
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec
Zittauer Str. 43 02826 Görlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odszkodowania, agencja opłat i tłumaczenia TANIO i od ręki

Przytłaczają Cię zbyt wysokie prowizje od opłacanych rachunków? Przyjdź do nas, w naszym punkcie najtaniej […]

Zamknij