Maj 31, 2021
274 Wyświetleń
0 0

Korsaki na Dzień dziecka!

Napisany przez

Otwarcie nowego obiektu dla lisów stepowych w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Mały lis w piaskowym kolorze z zaciekawieniem wyłania się z kolorowego okna tybetańskiego domu, będącego dla „trzyosobowej” rodziny korsaków miejscem odosobnienia. Lis numer dwa przegląda skład drewna i wspina się po różnych płaszczyznach na najwyższy punkt wybiegu, podczas gdy lis numer trzy usadowił się wygodnie na warsztatowym stole tybetańskiego cieśli.

Lisy stepowe zwane też korsakami, o wysokości w kłębie 30 cm i masie ciała 2,5 kg należą do mniejszych przedstawicieli rodziny psowatych. Szczególną uwagę przciągają ich intensywnie bursztynowe oczy. Kilka dni temu trzy korsaki, po cichu, mogły wprowadzić się do wybudowanego specjalnie dla nich wybiegu, znajdującego się na terenie wioski tybetańskiej.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, iż mimo wszystkich obecnych przeciwności udało nam się zrealizować ten projekt i tym samym stworzyć nowy, bardzo atrakcyjny obiekt zarówno dla naszych gości, jak i zwierząt” – mówi dyrektor zoo dr Sven Hammer. Było to możliwe dzięki intensywnej pracy naszych pracowników, a także finansowemu wsparciu Apteki Linden, która pokryła koszt materiałów budowlanych.”

Oficjalne otwarcie wybiegu planowane jest na Dzień Dziecka, 1 czerwca o godzinie 13:00. Tego dnia każde dziecko, przy wejściu do zoo, w kasie, otrzyma prezent w postaci pandziego talara. Odpowiada on równowartości 1 € i można go wymienić w barze z przekąskami lub sklepiku lub też zachować jako „złotą” pamiątkę wzbogacającą rodzinny majątek.


Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec
Zittauer Str. 43 02826 Görlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kościół Naszej Umiłowanej Pani

Historia bolesławieckich kościołów nie została nigdy opisana w  zwięzły sposób. Powszechnie dostępna literatura z XVIII […]

Zamknij