Lip 23, 2021
258 Wyświetleń
0 0

Kredyt gotówkowy – jak wybrać korzystną ofertę?

Napisany przez

Kredyt gotówkowy jest popularnym rozwiązaniem finansowym. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze najlepszej oferty takiego kredytu. Sprawdź, jak wybrać kredyt gotówkowy!

Kredyty gotówkowe to popularne produkty oferowane przez banki. Wybór najbardziej korzystnej oferty finansowania nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to w ostatnim czasie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań finansowych, oferowanych przez banki. Pieniądze, które pochodzą z takiego kredytu, można przeznaczyć na dowolny cel. Dlatego jeżeli potrzebujesz szybkiej gotówki na remont domu lub mieszkania, wczasy czy nowy samochód, to kredyt gotówkowy jest idealną propozycją dla Ciebie. Osoba, która zdecyduje się na zaciągnięcie takiego kredytu, nie musi informować banku, jaki jest cel finansowania. Innym przykładem jest kredyt hipoteczny, który jest przeznaczony specjalnie na zakup mieszkania lub domu. Więcej informacji na temat kredytów gotówkowych znajdziesz na Totalmoney.

Kredyt gotówkowy – kto może skorzystać?

Aby mieć możliwość wzięcia kredytu gotówkowego, należy spełnić pewne warunki. Przede wszystkim, potencjalny kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać dokument potwierdzający tożsamość. Kolejnym warunkiem jest posiadanie zdolności kredytowej, oznaczającej możliwość spłaty kredytu w terminie, który został określony w umowie. Banki oceniają zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów, biorąc pod uwagę różne elementy. Są to m.in. miesięczne dochody netto, rodzaj zatrudnienia, staż pracy, a także comiesięczne zobowiązania dotyczące spłaty innych kredytów. W celu weryfikacji zdolności kredytowej potencjalny kredytobiorca musi dostarczyć do banku zaświadczenie o dochodach. Klient banku, który chce otrzymać kredyt gotówkowy, musi posiadać również pozytywną historię kredytową. Historia kredytowa to dane na temat klienta, zgromadzone w rejestrze BIK. Dotyczą one wszystkich aktualnych zobowiązań finansowych klienta oraz tych, które zostały zaciągnięte w przeszłości.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Jednym z parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze oferty kredytu gotówkowego, jest RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Jest to całkowity koszt kredytu, który musi ponieść osoba zaciągająca kredyt. Parametr jest wyrażony jako procentowa wartość całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty kredytu gotówkowego?

Przy wyborze oferty kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest wysokość prowizji, pobieranej przez bank za możliwość udzielenia kredytu. Najlepiej wybrać ofertę banku, który pobiera stosunkowo niewielką prowizję. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu, wraz ze wszystkimi opłatami i odsetkami. Zanim podpiszesz umowę kredytu, koniecznie sprawdź, jaka będzie wysokość miesięcznej raty. Warto wybrać tani kredyt gotówkowy, który oferuje niską prowizję i oprocentowanie kredytu gotówkowego.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Zastanawiasz się, jak dostać kredyt gotówkowy? Wniosek o kredyt możesz złożyć w placówce bankowej lub online – na stronie internetowej wybranego banku. Wniosek o kredyt gotówkowy online to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wizyty w banku. Taki wniosek możesz łatwo i szybko złożyć bez wychodzenia z domu. Aby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych – https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Wybór oferty kredytu gotówkowego nie jest prostą sprawą. Na rynku dostępne są propozycje różnych banków. Aby wybrać najlepszą ofertę finansowania, porównaj kredyty w rankingu kredytów gotówkowych.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rajd rowerowy im. Leona Piątkowskiego

Muzeum Ceramiki wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszają miłośników turystyki rowerowej na wakacyjny […]

Zamknij