Wrz 6, 2021
176 Wyświetleń
0 0

JUBILEUSZ I KLASYCY W MUZIE

Napisany przez

Wielkimi krokami zbliżamy się do 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyka u J. I. Schnabla w Nowogrodźcu, która odbędzie się 16-19 września 2021 roku.

W programie tegorocznego Festiwalu koncerty kameralne wybitnych artystów z Polski i Europy, koncerty edukacyjne dla dzieci w wykonaniu Młodzieżowego Ruchu Miłośników Muzyki Pro Sinfonica w ramach cyklu Festiwal Dzieciom.

W piątkowy wieczór wystąpi znakomity zespół Trio Parémi z Austrii w nawiązaniu do niemieckojęzycznego kręgu kulturowego, którego Schnabel był znamienitym przedstawicielem. Nie zabraknie również polskiego akcentu. Jeden z koncertów poświęcony zostanie pieśni polskiej w mistrzowskim wykonaniu Urszuli Kryger przy akompaniamencie Pawła Cłapińskiego.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert jubileuszowy Maestro Marka Pijarowskiego z okazji 50-lecia działalności artystycznej zatytułowany Jubileusz i klasycy, podczas którego usłyszymy dzieła wpisujące się w klasyczną estetykę. Na estradzie pojawi się Orkiestra Filharmonii Poznańskiej i wybitny Skrzypek, wielki Artysta prof. Krzysztof Jakowicz, na którego koncerty z niecierpliwością i entuzjazmem czeka publiczność nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Szczegóły dotyczące programu Festiwalu znajdą Państwo na stronie http://www,festiwalnowogrodziec.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich

JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prof. dr hab. Krystian Kiełb

Partnerem jest Austriackie Forum Kultury https://austria.org.pl/wydarzenia/trio-paremi

Patronat medialny:

TVP Kultura

TVP3 Wrocław

Gazeta Wrocławska

Otomedia

Sponsorami wydarzenia są:

Hydro-Tech Sp. z o.o. z Nowogrodźca

Kopalnie Surowców Mineralnych SURMIN-KAOLIN S.A.

Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych MELIOBUD Sp. z o.o.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A.

Novoferm Door Sp. z o.o.

WSTĘP BEZPŁATNY!

Serdecznie zapraszamy!

Wielkimi krokami zbliżamy się do 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyka u J. I. Schnabla w Nowogrodźcu, która odbędzie się 16-19 września 2021 roku. W programie tegorocznego Festiwalu koncerty kameralne wybitnych artystów z Polski i Europy, koncerty edukacyjne dla dzieci w wykonaniu Młodzieżowego Ruchu Miłośników Muzyki Pro Sinfonica w ramach cyklu…

User Rating: Be the first one !
Kategorie:
news

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festyn w Zoo Görlitz 12 września 2021

W ramach tegorocznego tradycyjnego festynu Görlitzkie Zoo ponownie zaprezentuje się ze swojej bardzo różnorodnej strony: […]

Zamknij