Wrz 30, 2021
304 Wyświetleń
0 0

Noc Bibliotek 2021

Napisany przez

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Tegoroczna, VII już edycja Nocy Bibliotek odbędzie się  pod hasłem Czytanie wzmacnia. W bibliotekach w całej Polsce odbywają się specjalne wydarzenia, spotkania, warsztaty.

Zapraszamy również do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

W tym toku organizujemy Noc Bibliotek w klimacie PRLu – przenieśmy się  wehikułem czasu i poczujmy atmosferę tamtych lat!

9 października 2021 r. (sobota), godz. 19.00!

W programie:

  • Spotkanie autorskie z Wojciechem Przylipiakiem wokół książki “Czas wolny w PRL”
  • Gry, zabawy i rozrywka z tamtych lat dla dużych i małych

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego, pamiętajmy o maseczkach!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzeciego października znów widzimy się w Mierzwinie. Lawendowy Bazar Nantesa zaprasza!

Trzeciego października Zdzisław Oszczęda będzie odpowiadał na pytania ludzi, którzy skorzystali z niedawnej promocyjnej akcji […]

Zamknij