paź 6, 2021
398 Wyświetleń
0 0

Jak poprawić swoją pamięć i cieszyć się nią długie lata?

Napisany przez

Aktualne czasy wymagają od nas bardzo sprawnej pamięci, ponieważ codziennie odbieramy wiele ważnych i nowych informacji. Tryb życia większości z nas jest dość szybki i dynamiczny co sprawia, że nie możemy pozwolić sobie na wolniejsze zapamiętywanie. Jednak na pewno dużej części z nas czasem zdarza się pójść do drugiego pokoju i zastanawiać po co tam właściwie poszliśmy lub wybierając się na zakupy spożywcze wracamy bez produktu, który był najważniejszy. Oczywiście, wraz z wiekiem, nasz mózg ulega procesowi starzenia, tak więc nic dziwnego, że po około 70 roku życia ulatują nam niektóre słowa. Jednak problem ten występuje również u wielu młodszych osób, których pamięć powinna działać bez zarzutu. Postęp technologiczny sprawił, że ludzie często nie ćwiczą swojego mózgu, ponieważ tak naprawdę wszystko czego potrzebujemy mamy w swoim smartfonie. Wystarczą takie funkcje jak notatnik, kalkulator czy dostęp do Internetu, a właściwie wszystko mamy pod ręką. Jednak patrząc na to w dłuższej perspektywie warto zadbać o to, żeby trenować swoją pamięć i stosować się do kilku wskazówek, które pomogą cieszyć się nią długie lata.

Zadbaj o prawidłową dietę

Zbilansowana dieta jest ważna pod każdym względem naszego życia, co na pewno wie większość z nas. Odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie organizmu i tym samym wpływa między innymi na jakość naszej pamięci. Posiłki, które codziennie spożywamy powinny dostarczać nam niezbędną ilość witamin i minerałów. Możemy to osiągnąć dzięki dużemu zróżnicowaniu wybieranych produktów, a także decydowaniu się na takie, które są w jak najmniejszym stopniu przetworzone. Komponowanie takiej diety nie należy do łatwych, ponieważ zajmuje dużą część naszego wolnego czasu w ciągu dnia. Dlatego mamy alternatywne rozwiązanie, które wspomaga nasz organizm i uzupełnia wszelkie niedobory, a jest nim suplementacja. Możemy zdecydować się na pojedyncze witaminy i kupować je jako osobne produkty lub postawić na takie, które zawierają w sobie całą kompozycję. Znajdziemy je między innymi w ofercie Natural Pharmaceuticals. A kiedy najdzie Cię ochota na to, aby sięgnąć po coś pomiędzy posiłkami decyduj się na przekąski jak najmniej przetworzone. Zamiast mlecznej czekolady postaw na gorzką, natomiast zamiast chipsów możesz wybrać mieszankę przeróżnych orzechów.

Trening dla ciała

Aktywność fizyczna dba o nasz wygląd zewnętrzny poprawiając wygląd sylwetki i budując nasze mięsnie. Zyskuje na tym także nasza psychika, która jest w stanie w tym czasie odpocząć od natłoku obowiązków wiszących z tyłu głowy. Wytwarza również dobrze nam znane endorfiny odpowiedzialne za poczucie szczęścia i przyjemności. Na tym zbawienne właściwości sportu oczywiście się nie kończą, ponieważ wpływa on także na naszą pamięć. Przeprowadzonych zostało wiele badań, które potwierdzają tą tezę, tym samym dając nam realną możliwość na wpłynięcie na jakość naszej pamięci. Regularność przyczynia się nawet do zmniejszenia ryzyka zachorowania na Alzheimera, a dzieje się tak dlatego, że chroni mózg przed negatywnymi zmianami. Jak podkreśla Natural Pharmaceuticals zdrowy tryb życia ma niezliczoną ilość korzyści, pamiętajmy tylko o tym, żeby decydować się na taką dyscyplinę, która będzie sprawiać nam przyjemność i nie stracimy motywacji do jej doskonalenia.

Trening dla umysłu

Każdy mięsień naszego ciała powinniśmy wzmacniać poprzez odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń. Wpływa to zarówno na poprawienie fizycznych aspektów naszego organizmu, ale także tych psychicznych i umysłowych. Jednak czy jesteśmy w stanie bezpośrednio trenować nasz mózg? Oczywiście, że tak! Stanowi on bardzo ważny mięsień, którego nie powinniśmy zaniedbywać. Dzięki odpowiednim i regularnym ćwiczeniom rozwijają się nasze szare komórki i wzmacniana jest pamięć robocza, czyli ta odpowiedzialna za gromadzenie i przetwarzanie wszelkich informacji. Jak możemy to robić? Dobrym sposobem jest na przykład rozwiązywanie krzyżówek czy sudoku, które możemy kupić w tradycyjnej formie w sklepie albo zdecydować się na aplikację mobilną w naszym smartfonie. To co równie ważne, to nieustanne poznawanie i uczenie się nowych rzeczy, które oderwą nasz mózg od rutyny. Pomimo tego, że wiele ułatwia i sprawia, że czynności wykonujemy szybciej, przyczynia się do robienia wszystkiego automatycznie. Wiąże się to z tym, że nie musimy tak bardzo pobudzać naszego mózgu do pracy. Pamiętaj, że wystarczą niewielkie zmiany w Twojej codzienności. Jeśli jednak jeszcze bardziej chcesz pobudzić swój mózg postaw na przykład na naukę nowego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish