gru 16, 2021
552 Wyświetleń
0 0

Mikołaj na Mikołaja

Napisany przez

6 grudnia w dniu Św. Mikołaja w Zoo Göerlitz urodził się jak biały jak śnieg

Wprawdzie młody, biały cielaczek jaka nie zmieścił się w skarpecie, ale mimo to jego przyjście na świat w Mikołajkowy poranek było wielkim zaskoczeniem: „Wiedzieliśmy, że poród jest bliski. Już poprzedniej nocy w ramach przygotowań okołoporodowych odseparowaliśmy ciężarną krowę jaka „Karpo”.  Nie można było jednak przewidzieć, że cielaczek urodzi się właśnie w dzień Św. Mikołaja” – komentuje Steffi Späthe, inspektor w zoo.

To pierwsze potomstwo urodzonej także w Naszym Zoo krowy jaka. Młoda mama doskonale radzi sobie ze swoim nowym wyzwaniem, choć pierwsze próby ssania mleka przez małego byczka, były dla niej wyraźnie niezręczne. Aktualnie lekko podskakując, dopuszcza go do wymion, dzięki czemu biały byczek z czarnymi uszami i czarnym pyskiem, o wadze urodzeniowej 20 kg, powoli, ale systematycznie przybiera na wadze.

Inspiracją dla nadania imienia młodemu jakowi była oczywiście data jego urodzenia. To oczywiste, iż każdy, kto urodził się w dniu św. Mikołaja, może nazywać się jedynie Mikołaj (niem. Nikolaus). Nie jest to tybetańskie imię, jakie noszą pozostałe jaki mieszkające na terenie tybetańskiej zagrody, ale za to bardzo pasujące. Włochatego Mikołaja można odwiedzać w tybetańskiej zagrodzie, gdyż z zachowaniem przepisów 3G (zaszczepieni, ozdrowieńcy, testowani), Nasze zoo pozostaje otwarte dla wszystkich zwiedzających.

Krowa jaka Karpo z synem Mikołajem

Zdjęcie: Danilo Dittrich
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de 
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel.
+ 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish