lut 9, 2022
629 Wyświetleń
0 0

Każda wolna ręka pomocna przy ukończeniu budowy nowego wejścia do Zoo Goerlitz

Napisany przez

Czy goście będą mogli korzystać z niego zgodnie z planem, czyli w marcu, stoi pod znakiem zapytania.

 Trwają prace budowlane związane z rozbudową strefy wejścia do görlitzkiego zoo. Sukcesem zakończył się pierwszy etap, polegający na wykonaniu zewnętrznej warstwy budynku. Dzięki pomocy regionalnych przedsiębiorstw trudniących się budową dachów, montażem drzwi i okien, udało się dotrzymać terminu realizacji, który upłynął 31 grudnia 2021. Połowa kosztów w wysokości 98 000 euro została sfinansowana z funduszy projektowych Wydziału Kultury oraz Miasta Görlitz.

Nadal jednak pozostaje wiele do zrobienia. Drugi etap, czyli prace wykończeniowe wraz z instalacją ogrzewania, energii elektrycznej oraz komputerów, musi zostać zakończony najpóźniej do marca. W związku
z tym potrzebna jest każda wolna ręka do pracy, aby ukończyć budowę przed rozpoczęciem sezonu. Na ten cel zoo otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 50,000 EUR (90 % kosztów) z funduszy PMO.

Ostatnio pojawiało się pytanie, jak mają się apele o darowizny na utrzymanie görlitzkiego zoo do budowy nowej strefy wejścia. Sytuację wyjaśnia prezes zarządu stowarzyszenia Carsten Liebig: „Koszty bieżące utrzymania zoo, a koszty realizacji poszczególnych projektów jak np. budowa nowego budynku, to dwie zupełnie niezależne kwestie. Koszty bieżące zwykle pokrywane są z działalności zoo – w przypadku ograniczeń, jak te związane z pandemią, funkcjonowanie zoo w dużej mierze zależne jest od darowizn.  Z drugiej strony duże projekty, takie jak budowa nowego wejścia, często możliwe są tylko dzięki pozyskaniu konkretnego dofinansowania. Dlatego dyrekcja oraz pracownicy zoo są bardzo wdzięczni za ogromne wsparcie w postaci darowizn w ciągu ostatnich dwóch padnemicznych lat.”

„Po siedmiu latach intensywnych poszukiwań źródła dofinansowania oraz zatwierdzaniu odpowiednich wniosków budowlanych, w końcu możemy zrealizować ten jakże ważny i potrzebny projekt infrastrukturalny,
dla naszych gości. Dzięki budowie nowej strefy wejścia, spełnione zostaną także nowe wymagania dotyczące rozdzielenia strumieni gości przybywających oraz opuszczających zoo”, kontynuuje Carsten Liebig. „Jesteśmy także bardzo wdzięczni za wysoki poziom zaangażowania naszych pracowników. Dzięki temu udało się znacznie obniżyć koszty własne projektu, szacowane na 350. 000 euro”.

Foto: Pracownicy zoo pomagający przy budowie dachu.
www.zoo-goerlitz.de, S. Späthe
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish