kwi 1, 2022
926 Wyświetleń
0 0

Dzieci na smyczy. Projekt pilotażowy w Zoo Görlitz.

Napisany przez

Pandemia pozostawia swój ślad na rózne sposoby. Także w obszarach, które dotychczas nie były brane pod uwagę.

Słońce świeci, goście zachwycają się licznymi młodymi zwierzętami w zoo. Obraz jak każdej wiosny? „Niezupełnie” – wyjaśnia Isa Plath, manager ds. public relations. „W porównaniu z normalnymi latami, obecnie gubi się więcej dzieci, zwłaszcza w weekendy z większą ilością gości w zoo”. Powodem są ograniczenia z czasu pandemii, kiedy ilość wycieczek była znacznie ograniczona. „Pewna dezorientacja i nieostrożność skutkują potem łzami, gorączkowym poszukiwaniem i powtarzaniem komunikatów przez głośniki” – dodaje.

W ten sposób piękna weekendowa wycieczka szybko zamienia się w dzień pełen stresu. Nasze zoo postanowiło stawić temu czoła, w sposób bardzo pragmatyczny. I tak piątek w zoo jest dniem, w którym dzieci w wieku od czterech do dwunastu lat obowiązuje powszechny przymus chodzenia na smyczy.

Osoby, które nie posiadają własnej smyczy, mogą wypożyczyć ją w kasie. Aby uniknąć chaosu, zwłaszcza na placach zabaw i na wybiegach zwierząt, zoo prosi, aby dzieci prowadzane były na krótkiej smyczy.

 

Dziecko na smyczy
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
[email protected]
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +
49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish