kwi 29, 2022
1031 Wyświetleń
0 0

Bolezlauez – Bunzlau – Bolesławiec – Mariusz Olczak o historii miasta

Napisany przez

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, zaprasza na wykład historyka-archiwisty i dokumentalisty Mariusza Olczaka, zatytułowany „Bolezlauez – Bunzlau – Bolesławiec. Spojrzenie w historyczną przestrzeń miasta”, który odbędzie się 5 maja 2022 r. (czwartek) o godz. 19.00 w Dziale Historii Miasta (ul. Kutuzowa 14).

Mariusz Olczak (ur. w Bolesławcu) jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Ukończył studia magisterskie na kierunku historia ze specjalizacją archiwalną w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Od blisko 25 lat związany jest zawodowo z Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Od 2016 r. zastępca dyrektora AAN ds. informacji naukowej, udostępniania i archiwów społecznych, a od 2020 r. dyrektor tej instytucji. Autor książek i publikacji dotyczących Polskiego Państwa Podziemnego i Dolnego Śląska, m.in. Bolesławca, Nowogrodźca, Osiecznicy, Kliczkowa i Grodźca.
Zapraszamy serdecznie pasjonatów i miłośników lokalnej historii.
Wstęp na wykład wolny.

Kategorie:
kultura · news
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish