maj 19, 2022
677 Wyświetleń
0 0

Babyboom w zagrodzie wiejskiej

Napisany przez

Liczne potomstwo wśród zagrożonych ras zwierząt gospodarskich w Zoo Görlitz-Zgorzelec.

W każdym zakątku Górnołużyckiej Zagrody Wiejskiej słychać obecnie popiskiwanie, beczenie, chrząkanie o różnorodnej tonacji. Goście zagrody wiejskiej mają szeroki wachlarz wyboru: kogo najpierw podziwiać, sfotografować czy przytulić.

Na ulubionym przez gości dziedzińcu zagrody wiejskiej oraz w wylęgarni możliwy jest bezpośredni kontakt z dorosłymi zwierzętami oraz potomstwem kóz turyńskich, owiec pomorskich oraz pisklętami. Niestety, w związku z obowiązującym rozporządzeniem o afrykańskim pomorze świń, świnie siodłate nadal przebywają w zamknięciu. To znaczy: obserwacja przez okno lub w Zoo-Tv (tutaj: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Tierpark-TV.html), dotykanie nie.

Babyboom w zagrodzie wiejskiej to nie tylko radość dla zwiedzających, to także cenny wkład w zachowanie starych ras zwierząt gospodarskich, ponieważ nie tylko dzikie gatunki zwierząt z wielu powodów są dziś zagrożone, ale także zwierzęta gospodarskie.

“Uprzemysłowienie oraz mechanizacja rolnictwa doprowadziły do odejścia od ras wielozadaniowych- uniwersalnych i przejścia do ras jedno lub dwuzadaniowych”, wyjaśnia Steffi Späthe, inspektor zwierząt w zoo Goerlitz. “Zanikanie starych ras zwierząt gospodarskich wiąże się nie tylko z utratą ważnych zasobów gatunkowych, rasy te były hodowane wielopokoleniowo przez stulecia, kształtując swój zasięg występowania. Przez co stanowią one dobro kultury, które należy chronić, podobnie jak zabytki czy dzieła sztuki.”

Prosię świni siodłatej przed obowiązkiem zamknięcia

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik:https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish