lip 28, 2022
439 Wyświetleń
0 0

Największe błędy modowe, jakie popełniają mężczyźni na weselach

Napisany przez

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka. To prawda, jednak w opozycji do tego powiedzenia stoi inne: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Żeby dobrze i odpowiednio wyglądać, wcale nie trzeba wydać fortuny na wymianę całej garderoby – wystarczy zwrócić uwagę na parę szczegółów, które są uznawane powszechnie za błędy modowe w męskiej elegancji, by już pozytywnie wyróżnić się na tle pozostałych mężczyzn. Niestety, niewielu panów zdaje sobie z nich sprawę, przez co nawet najdroższe ubrania nie będą się gustownie prezentować. Jakie to błędy?

1. Zbyt duże ubrania

Obszerne koszule, czy zbyt długie nogawki w spodniach, które nieładnie marszczą się na nodze – to tylko niektóre przykłady niedociągnięć, które można zobaczyć na polskich ulicach. Co gorsza, zbyt obszerny strój nie jest też rzadkością podczas uroczystych okazji, takich jak np. wesela. Wielu mężczyzn nosi zbyt duże marynarki, które niepotrzebnie poszerzają sylwetkę. Przyjmuje się, że linia ramion powinna być zgodna z naturalną, a luz w talii nie większy niż 2-3 cm. Rękawy powinny być nie za długie, by rękaw koszuli mógł delikatnie wystawać. Oczywiście, można kupić nowy garnitur, jednak sytuację da się naprawić taniej – wystarczy wizyta u dobrej krawcowej, która sprawnie skróci nogawki w spodniach, czy zwęzi talię. Koszt takiej usługi to ułamek ceny nowego garnituru.

2. Koszula z krótkim rękawem do garnituru

Jak już mowa o garniturach, warto wspomnieć o tej częstej pomyłce. Przy założonej marynarce, nie rzuca się zbytnio w oczy, ale przecież wiadomo, że w końcu dojdzie do jej zdjęcia. Krótki rękaw w koszuli, mimo że komfortowy, jest w złym guście podczas oficjalnych spotkań. Uznawana jest za część mody nieformalnej i podczas spotkań z przyjaciółmi na mieście, czy wakacjach jest jak najbardziej odpowiednia.

3. Zaniedbane buty

Nieważne jak drogie i markowe buty nosi dany mężczyzna, jeśli są one brudne. Dużo panów nie zwraca na to uwagi, ale kobiety wręcz odwrotnie. Zaniedbanie obuwie potrafi zniweczyć całą stylizację, jak i pierwsze dobre wrażenie, a zwłaszcza u pań. Dlatego warto przed wyjściem z domu sprawdzić, jaki jest stan naszych butów.

4. Zła długość krawata

Bardzo często są one za krótkie, sięgające do połowy torsu, albo z długie – za pasek u spodni. Zasada jest tylko jedna: Krawat ma sięgać do klamry paska. Koniec i kropka. A już na pewno nie powinno się go zakładać do wyżej już wspominanych koszul z krótkim rękawem.

5. Koszula wystająca spoza spodni

Obecnie panuje moda na luz i przełamywanie pewnych konwencji, ale jednak podczas tak formalnego przyjęcia, jakim jest wesele, nie warto eksperymentować. Eleganckie koszule z założenia są szyte dłuższe, by wygodnie móc jest włożyć w spodnie. Wielu panów robi odwrotnie z nadziei, że ich stylizacja zostanie uznana za swobodną i niewymuszoną elegancję, niestety, bardzo często wygląda to po prostu… prostacko.

Źródło: stylovy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish