sie 25, 2022
975 Wyświetleń
0 0

Wyłącz wakacje w Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Napisany przez

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu na zakończenie wakacji. Podczas imprezy odbędą się pokazy naukowe zgrupowane wokół trzech tematów tj.:

UMYSŁ PRZYŁAPANY: podczas pokazów dowiecie się w jaki sposób iluzjoniści wykorzystują niedoskonałości naszych zmysłów? Czy rytm wpływa na poczucie czasu? Jak specjaliści od reklamy stosują w praktyce wiedzę o funkcjonowaniu umysłu? Jeśli myślicie, że wszystko o sobie wiecie to być może się zaskoczycie. Oglądając pokazy, poeksperymentujecie z sobą – własnymi myślami, siłą sugestii, iluzjami optycznymi. Przekonacie się, że otaczający nas świat nie zawsze jest taki, jakim go postrzegamy. A potem będziecie mogli powtórzyć doświadczenia w domu. Wszystkie są całkowicie bezpieczne i łatwe do odtworzenia.

KOPERNIK NA KÓŁKACH: To już nie kolejne pokazy, które zostaną Wam zaprezentowane. „Kopernik na kółkach” to mobilne stanowisko z ponad 60 doświadczeniami przygotowanymi specjalnie dla Was.

MUZYKA: to pokaz podczas którego zastanowimy się, jak różnorodnie można podchodzić do tematu muzyki – zarówno od strony artystycznej, jak i fizyczno-akustycznej. Poszukamy elementów potrzebnych do stworzenia dźwięków. Poznamy różne instrumenty i zidentyfikujemy najbardziej znane odgłosy. Zwrócimy także uwagę na ludzkie zmysły związane z dźwiękiem – mowę i słuch. Na finał wszyscy utworzą orkiestrę i wspólnie odegrają melodię!

Bądźcie z nam!

 

 

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish