gru 28, 2022
584 Wyświetleń
1 0

Zoo Görlitz apeluje o wzgląd na zwierzęta na przełomie roku

Napisany przez

Podczas gdy wiele osób radośnie wita Nowy Rok, Sylwester to noc grozy dla większości zwierząt dzikich oraz domowych. Przerażają je głośne petardy, syczące rakiety oraz jasne błyski.  W konsekwencji u zwierząt często powstają śmiertelne urazy w wyniku prób ucieczki, a także poważne urazy psychiczne w postaci zaburzeń lękowych.

W Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec na niebezpieczeństwo najbardziej narażone są zwierzęta „uciekające” w chwili przestraszenia, takie jak zagrożone wyginięciem jelenie sika, gazele dżejran, kangury oraz liczne gatunki ptaków. W wyniku stresu pewnej sylwestrowej nocy, samica kangura wyrzuciła swoje młode z torby, które następnie zmarło z powodu wyziębienia. Aby jak najlepiej zapobiegać takim scenariuszom, już kilka tygodni przed sylwestrem zwierzęta są przyzwyczajane do głośnych odgłosów, które w nocy płyną z głośników zamieszczonych na wybiegu.  W samą noc sylwestrową na szyby zawieszane są zasłony, które chronią zwierzęta przed błyskami światła. Dyrektor zoo wraz z pracownikami pozostają na miejscu, aby sprawdzać jak czują się zwierzęta. Następnego ranka po nocy sylwestrowej zbierają z wybiegów duże ilości pozostałości po fajerwerkach. Połknięcie ich przez zwierzęta, mogłoby doprowadzić do śmierci spowodowanej utknięciem ciała obcego w przewodzie pokarmowym.

„Oczywiście życzymy wszystkim radosnego powitania Nowego Roku” — mówi dyrektor zoo dr Sven Hammer. „Jednakże, jakkolwiek surowo może to brzmi dla ludzi, całkowita eliminacja pirotechniki przyniosłaby wielką ulgę zwierzętom w zoo, a także wielu zwierzętom dzikim oraz domowym”.

Jako dobre postanowienie noworoczne proponuje on: zamiast inwestować w fajerwerki, zainwestuj pieniądze w patronat na rzecz utrzymania wybranego mieszkańca zoo. Niektóre z nich jeszcze nie posiadają patronów, jak na przykład góralek zaroślowy, który zamieszkał w goerlitzkim zoo w tym roku, czy śnieżnobiałe łabędzie krzykliwe.

Więcej informacji na nasze-zoo.pl oraz https://zoo-goerlitz.tivents.app/ !

Na przełomie roku pracownicy ogrodów zoologicznych martwią się
o swoich podopiecznych. Tygodnie wcześniej kangury są przyzwyczajone do hałasów płynących z radia.
Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Kulosa
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish