st. 11, 2023
217 Wyświetleń
0 0

XVIII Młodzieżowe Zatargi z Teatrem

Napisany przez

Osiemnasty raz mamy zaszczyt zaprosić Państwa na ogólnopolskie spotkanie młodych teatrów z całego kraju. Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem – „Żyjemy w świecie, który sobie wymyślamy”.

Nasza scena w Teatrze Starym w Bolesławcu jest otwarta dla różnych form teatralnych prezentowanych przez młodych ludzi. Chcielibyśmy, aby właśnie Bolesławiec był tym miejscem, gdzie chętnie przyjeżdża się prezentować swoje pasje, pracę i twórczość. Osiemnastoletnia tradycja „Zatargów z teatrem” gwarantuje, że za każdym razem, jest to dla nas – organizatorów ważne i wyjątkowe wydarzenie.

Tegoroczne hasło związane jest z twórczością noblistki – Olgi Tokarczuk. To właśnie jej literatura nada klimat naszemu spotkaniu, jednocześnie pozostawiając teatrom dowolność wyboru repertuaru. „…Żyjemy w świecie, który sobie wymyślamy. Ustalamy sobie, co jest dobre, a co nie, rysujemy mapy znaczeń… A potem całe życie zmagamy się z tym, cośmy sobie wykoncypowali. Problem polega na tym, że każdy ma swoją wersję, i dlatego tak trudno się jest ludziom porozumieć. – Olga Tokarczuk, „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.
Festiwal ma formę konkursową. Młode teatry będzie oceniać profesjonalny skład jurorski. Planujemy również imprezy towarzyszące, m.in. warsztaty teatralne.
Termin festiwalu: 12 -14 maja 2023 roku, miejsce spotkania – Teatr Stary w Bolesławcu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wysłanie zgłoszenia wraz z nagraniem spektaklu, w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2023 roku, na adres mailowy: [email protected],temat: XVIII Młodzieżowe Zatargi z Teatrem.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są poniżej oraz na stronie mdkboleslawiec.pl w zakładce „XVIII Młodzieżowe Zatargi z Teatrem”.
Organizator:
Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu – mdkboleslawiec.pl
Organizator gwarantuje profesjonalną scenę teatralną z oświetleniem i nagłośnieniem.
W razie pytań prosimy o kontakt:
Koordynator ds. organizacyjnych: Marzena Kozioł: [email protected] tel. 75 644 65 65;
Koordynator ds. artystycznych: Aneta Ćwieluch: [email protected] tel. 607 337 662.

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish